Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus mero premija įteikta poetei Ramunei Brundzaitei

Naujienos

2014-06-03
Vilniaus mero premija įteikta poetei Ramunei Brundzaitei


Gegužės 29 d. Vilniaus rotušėje pagerbti jubiliejinio, 50-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2014” dalyviai ir svečiai – Lenkijos, Italijos, Kenijos, Airijos, Suomijos, Ukrainos, Islandijos Vokietijos, išeivijos iš JAV, Australijos ir Lietuvos poetai, vertėjai, rašytojai, literatūros kritikai, literatūrologai. Renginio metu Vilniaus mero kasmetinė premija už poeziją apie Vilnių įteikta jaunai poetei vilnietei Ramunei Brundzaitei už knygą „Drugy, mano drauge“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013). 

„Tradiciškai susirenkame čia, Rotušėje kiekvieną pavasarį, norėdami pasveikinti ir padėkoti žodžio technikos virtuozams iš viso pasaulio. Ypatingai dėkoju tiems, kas rašo eiles apie mūsų miestą Vilnių. Tikiu, kad šis miestas įkvėps svečius naujoms eilėms, gilioms mintims“, – sveikinimo kalboje sakė Vilniaus mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Premijos laureatė R. Brundzaitė sakė, kad jai, kaip vilnietei ir kaip poetei, labai svarbus šis įvertinimas, skaitė savo eilių, pasirašė Rotušės garbingų svečių knygoje.

Kasmetinė Vilniaus miesto savivaldybės mero premija už poeziją apie Vilnių įsteigta 2005 metais. Premija teikiama „Poezijos pavasario“ renginių metu. Vilniaus meras priima festivalio dalyvius ir įteikia mero prizą, nuo 2008 m. vadinamą mero premija, Vilniaus Rotušėje arba miesto savivaldybėje.

Siūlome paskaityti interviu su R. Brundzaite, parengtą praėjusių metų spalį: R. Kalbamės su poete Ramune Brundzaite.

Programą įgyvendina