Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Pravieniškių bibliotekoje

Naujienos

2018-02-13
Metų knygos rinkimai Pravieniškių bibliotekoje


Pravieniškių biblioteka akcijoje „Metų knygos rinkimai“ dalyvauja nuo 2008 metų. Tąsyk viskas prasidėjo nuo knygų penketuko vaikams.

Laikui bėgant, bendradarbiaujant su Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojomis nuspręsta, jog mokykla rašys paraiškas ir rinks Metų knygą vaikams, o Pravieniškių biblioteka – Metų knygą suaugusiesiems.
 
Daivos Čepauskaitės knygą „Aš tave užmiršau“ pristatė Galina. Ji pasidžiaugė, jog Pravieniškėse nuo 2008 metų gyvuojantis Vaikų dramos būrelis „Šaltinėlis“ yra pastatęs net 4 pjeses, kurių autorė ir yra Daiva. Šioje knygoje pateiktos pjesės yra apie kartu nugyvenusių žmonių likimą.

Rimanto Kmitos romanas žvaliu, energingu, linksmu pasakojimu išarė naują vagą lietuvių literatūroje – čia kalbama šiaulietiška tarme, kupina žargono, būdingo tam, 1990-ųjų, laikotarpiui. Jaunuolio išgyvenimus, patirtis labai įtaigiai ir su ugnele pristatydama šią knygą atskleidė Aušra.

Mindaugo Kvietkausko knygą „Uosto fuga“ pristatė Rima. Ji teigė, kad taip jau lemia likimas, jog kasmet knygų rinkimuose jai į rankas patenka esė. Tai knyga, kuri praplečia skaitytojo akiratį, supažindina su įvairiais Vilniuje gyvenusių žmonių likimais.

Undinės Radzevičiūtės knygą „Kraujas mėlynas“ pristatė Eleonora. Tai istorinis romanas su gera doze humoro, tad turėtų patikti ne vien tik istorinių romanų gerbėjams. Esamasis laikas jungia „tada“ ir dabar, todėl atrodo, kad pats šiek tiek esi tos keistos didikų istorijos dalyvis.

Tomo Vaisetos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ – tai kitoks kūrinys negu daugelis šiuolaikinių romanų, tikrai ne tiems, kas ieško lengvo pasiskaitymo, – taip teigė Regina, kuri ir pristatė šią knygą. Šių laikų kasdienybėje pasakotojo santykiai su moterimis ir aplinkiniu pasauliu persmelkti neišsipildymo, susvetimėjimo, liūdesio.

Šių knygų pristatymą paįvairino Rumšiškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“, vadovaujamas Modestos Kalinauskienės.

Marytė Drulienė,
Kaišiadorių viešosios bibliotekos
Pravieniškių filialo bibliotekininkė

Programą įgyvendina