Skaitymo metai - Naujienos:Vykstantys knygų konkursai

Naujienos

2023-01-03
Vykstantys knygų konkursai

Nuotr. unsplash.com


Primename, kad šiuo metu vyksta penki knygų konkursai. Kūrinius apdovanojimams galima teikti iki 2023 metų sausio 20 dienos.


Vilniaus klubo premijos konkursas knygai apie Vilnių.

Konkursui kviečiama teikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2021–2022 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas ir miestiečiai. Konkursui teikiamos tik ankstesniais metais neteiktos knygos.

Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija. Paraiškas siųsti el. paštu (ruta@lla.lt), o teikiamos knygos du egzempliorius atsiųsti arba susitarus atnešti adresu Vokiečių g. 4, Vilnius. Paraiškoje (paraiškos forma laisva) nurodomi šie duomenys: paraiškos teikėjas, kontaktiniai duomenys, knygos autorius (autoriai, sudarytojai), leidėjas, išleidimo metai, literatūros žanras, trumpas knygos aprašymas.

Vilniaus klubas siūlymų laukia iki sausio 9 dienos.

Daugiau informacijos čia.


„Knyga+kinas“ kviečia teikti filmų scenarijams tinkamus literatūrinius kūrinius.

Ši iniciatyva vyksta jau ketvirtus metus – leidyklos kviečiamos pristatyti kinematografiškas lietuvių autorių knygas, kurios galėtų tapti kino filmų scenarijais. Atrinkti kūriniai kino prodiuseriams ir režisieriams bus pristatomi vasario mėnesį vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu. Kino industrijos atstovai galės nuspręsti ar pasirinktų kūrinių siužeto vingius ateityje žiūrovai išvys didžiuosiuose ekranuose.

Lietuvos leidyklos gali siūlyti 2022 metais išleistas ir ekranizacijai tinkančias lietuvių autorių knygas – romanus, noveles ar apysakas, skirtas įvairaus amžiaus skaitytojams.

Leidyklos knygas gali siūlyti iki sausio 9 dienos.

Daugiau informacijos čia


Knygos meno konkursas.

Kultūros ministerija, siekdama palaikyti profesionalaus poligrafinio atlikimo ir meninio apipavidalinimo tradicijas Lietuvoje, skelbia kasmetinį Knygos meno konkursą.

Jame bus vertinamos Lietuvos leidyklų 2022 metais išleistos knygos, premijomis ir diplomais paskatinami knygas apipavidalinantys knygos dailininkai (dizaineriai), iliustruotojai, maketuotojai, taip pat leidėjai ir spaustuvininkai.

Teikti knygas konkursui turi teisę visi leidybinę, spausdinimo veiklą vykdantys fiziniai ir juridiniai asmenys, taip pat knygų dailininkai ir jų autoriai.

Konkursui priimamos knygos pagal šešias temines grupes:

  • grožinė literatūra ir eseistika;
  • knygos vaikams;
  • mokslinės, dalykinės knygos, vadovėliai;
  • meno leidiniai (monografijos, katalogai, albumai, išskyrus fotoalbumus);
  • bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai;
  • meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai.

Konkursui teikiamų knygų laukiama iki sausio 10 dienos.

Daugiau informacijos čia


Priimami siūlymai „Metų vertėjo krėslo“ premijai gauti.

Lietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija premiją „Metų vertėjo krėslas“ skiria už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą.

Kviečiama pristatyti premijai siūlomas 2022 metais išleistas verstines knygas ir jų originalus elektroniniu formatu adresu penlithuanian@gmail.com.

Taip pat reikia pateikti trumpą pretendento veiklos aprašymą su svarbiausių darbų sąrašu.

Konkursui teikiamų knygų laukiama iki sausio 13 dienos.

Daugiau informacijos čia


Leidykla „Tyto alba“ kviečia teikti kandidatus Jurgos Ivanauskaitės premijai.

Jurgos Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį suaugusiesiems, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Kūrinys turi būti išleistas per pastaruosius dvejus kalendorinius metus.

Premiją mecenuoja visą rašytojos kūrybą leidžianti „Tyto alba“, o laureatą išrinks speciali ekspertų komisija. Kandidatus J. Ivanauskaitės premijai siūlyti gali fiziniai ir juridiniai adresu Vykinto g. 14, Vilnius. Pateikiami 2 knygos egzemplioriai ir rekomendacija.

Konkursui teikiamų knygų laukiama iki sausio 20 dienos.

Daugiau informacijos čia

Programą įgyvendina