Skaitymo metai - Naujienos:Skelbiami Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai

Naujienos

2020-09-30
Skelbiami Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai


Artėjant tarptautiniam literatūros festivaliui „Poetinis Druskininkų ruduo“, paskelbti Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai.

Jotvingių premijos komiteto sprendimu Jotvingių premija šiemet skiriama poetui, rašytojui Alvydui Šlepikui už jo eilėraščių rinktinę „Mano tėvas žūsta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019).

Jaunojo jotvingio premija skiriama poetei, rašytojai ir vertėjai Ievai Toleikytei už eilėraščių knygą „Raudonas slidus rūmas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020).

Abiejų knygų dailininkė Deimantė Rybakovienė.

Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai bus apdovanoti tarptautiniame literatūros festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ Druskininkuose spalio 10 dieną.

Pagrindinį „Poetinio Druskininkų rudens“ prizą – Jotvingių premiją – 1985 metais įsteigė Sigitas Geda. Tais metais S. Gedos įsteigtą premiją gavo poetas Kornelijus Platelis už eilėraštį „Jotvingių malda šuoliuojant į priešą“. Prasidėjus „Poetiniams Druskininkų rudenims“ 1990 metais, S. Geda sutiko susieti savo premiją su festivaliu.

Šiais metais bus įteikta jau 36-oji Jotvingių premija ir 23-oji Jaunojo jotvingio premija.

Šių premijų tikslas – įvertinti naujausią lietuvių poetinę kūrybą ir paskatinti lietuvių poezijos kūrėjus. Jotvingių premija skiriama už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausią poezijos knygą, o Jaunojo jotvingio premija skiriama už geriausią jauno autoriaus originaliosios poezijos, verstinės poezijos ar poezijos kritikos knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus.

Premijos įteikiamos kasmet tarptautiniame literatūros festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“.

„Poetinis Druskininkų ruduo 2020“ vyks spalio 7–12 dienomis. Programą galite rasti festivalio interneto svetainėje.

Programą įgyvendina