Skaitymo metai - Naujienos:2009 m. „Auksinė lupa“ paskirta vertėjai Sigitai Papečkienei

Naujienos

2009-04-28
2009 m. „Auksinė lupa“ paskirta vertėjai Sigitai Papečkienei

Leidyklos "Vaga" ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) 2008 m. įsteigta literatūros redaktoriaus premija "Auksinė lupa" šiemet paskirta redaktorei ir vertėjai Sigitai Papečkienei. Ši premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros redaktoriui (-ei) už viso gyvenimo darbą: profesionalų redagavimą, vertėjų ir redaktorių ugdymą.

Premijos tikslas – pagerbti redaktorius, įvertinant jų nuopelnus literatūros kūrinio kelyje nuo autoriaus ir vertėjo iki spausdintos knygos.

S. Papečkienė gimė 1932 m. Lazdijų rajone, Sapiegiškiuose. 1955 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Dirbo "Minties“ ir "Vagos“, "Katalikų pasaulio“ leidyklose. Iš rusų kalbos išvertė V. Nabokovo "Lolita“ (Vaga, 1990), A. Solženicyno "Gulago archipelagas“ (Žara, 2009) ir kitas. Suredagavo kelis šimtus knygų, tarp jų – daugelio lietuvių prozininkų (Vytautės Žilinskaitės, Jono Mikelinsko, brolių Dirgėlų, Mykolo Sluckio, Bitės Vilimaitės, Broniaus Radzevičiaus, Sauliaus Tomo Kondroto, Ričardo Kalyčio ir kt.), A. Rubšio verstą Šventąjį Raštą.

Premija bus teikiama 2009 m. balandžio 29 d., trečiadienį, 17 val. Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje, kartu su LLVS įsteigta Dominyko Urbo premija už literatūros vertėjo debiutą.

Leidykla "Vaga" laureatei įteiks diplomą ir skulptūrėlę (skulptorius Viktoras Tumkevičius), pavadintą "Auksinė lupa“, simbolizuojančią kruopštų redaktoriaus darbą.

Pirmąja laureate paskelbta ir 2008 m. balandžio 28 d. “Auksinės lupos" skulptūrėle bei diplomu apdovanota redaktorė ir vertėja Donata Linčiuvienė.

Parengta pagal LLVS informaciją

Programą įgyvendina