Skaitymo metai - Naujienos:Svečiuose – poetas Rimvydas Stankevičius

Naujienos

2018-01-12
Svečiuose – poetas Rimvydas Stankevičius


Belaukiant Kalėdų, gruodžio 8 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje svečiavosi ir dvyliktokams pamoką vedė lietuvių poetas, žurnalistas, eseistas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

Šventinis renginys mokyklos skaitykloje prasidėjo gimnazijos direktoriui įžiebus kalėdinę eglutę ir tarus šventišką įžanginį žodį. Iškart po to R. Stankevičius pristatė savo poezijos knygą „Šermuonėlių mantija“, 2017-aisiais nominuotą geriausio metų poezijos leidinio rinkimuose, o atsakinėdamas į gimnazistų užduodamus klausimus, samprotavo mokiniams aktualiausiomis temomis.

Šiuolaikinis lietuvių rašytojas papasakojo, kaip ir kada pasirinko savo, kaip humanitaro, gyvenimo kelią bei pabrėžė vaizduotės ir kūrybiškumo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Autorius nepamiršo ir knygų svarbos: jo paties teigimu, knyga – tai galimybė gyventi kito žmogaus gyvenimą, o kiekvienas iš tų gyvenimų skaitytojui suteikia neįkainojamą patirtį, kurios jis niekuomet neįgis beviltiškai egzistuodamas savo kasdienėje rutinoje. Tad kuo daugiau gyvenimų, tuo daugiau ir patirčių, o patirtys, kaip žinome, – neįkainojama vertybė.
 


R. Stankevičius taip pat samprotavo ir religine tema: pripažino Dievo daromą įtaką jo kūrybai bei unikaliai interpretavo pragaro sampratą, teigdamas, jog „pragaras – tai vieta, kurioje nėra vilties“, o vos tik jai atsiradus, bet koks pragaras išnyks. Renginiui įpusėjus, vienas muzikaliausių Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistų Eligijus Šinkūnas atliko dainą pagal vieną R. Stankevičiaus eilėraštį. Svečias pripažino jaunuolio talentą ir negailėdamas pagyrų teigė, jog tai pirmasis jo eilėraščių rinkinio „Šermuonėlių mantija“ kūrinys, virtęs daina.
 


Susitikimui einant į pabaigą, rašytojas išsakė savo požiūrį į lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino programos pataisas, o tautodailininkė R. Slesoriūnienė pristatė savo karpinių ir atvirukų parodą, šiuo metu eksponuojamą Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekos skaitykloje. Tautodailininkė apibūdino savo kūrinius, aptarė jų atsiradimo istorijas, parodė mokiniams savo darbo įrankius bei nupiešė kelių mokinių portretus.
 
 


 Karolina Ruplėnaitė
, 4c kl.
Utenos Adolfo Šapokos gimnazija

Programą įgyvendina