Skaitymo metai - Naujienos:„Metų vertėjo krėslo“ premija paskirta Alfonsui Tekoriui

Naujienos

2022-03-10
„Metų vertėjo krėslo“ premija paskirta Alfonsui Tekoriui

Tilis Ulenšpygelis: romanas / Daniel Kehlmann; iš vokiečių kalbos vertė Alfonsas Tekorius. – Vilnius: Alma littera, 2021. – 356 p.


Lietuvių PEN centras ir Kultūros ministerija skelbia, kad „Metų vertėjo krėslo“ premija už 2021 metais išleistą geriausią grožinės literatūros vertimą į lietuvių kalbą yra paskirta vertėjui Alfonsui Tekoriui.

Premija jam skirta už ilgametę ištikimybę vertimo menui, už sodrią ir gyvą vokiečių rašytojo Danielio Kehlmanno romano „Tilis Ulenšpygelis“ vertimo kalbą. Knygą išleido leidykla „Alma littera“.

Vertėjas A. Tekorius yra 22-asis „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatas. Lietuvių PEN centras laureatui dovanoja krėslą, o Kultūros ministerija skiria piniginį įvertinimą.

Iškilmingas „Metų vertėjo krėslo“ premijos įteikimas vyks 2022 m. balandžio 6 d. 18 valandą Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius).

Premijos „Metų vertėjo krėslas“ tikslas – paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą. Premija skiriama už praėjusiais metais išleistą geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos knygos vertimą į lietuvių kalbą. Premijai gali būti pristatomi grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjai į lietuvių kalbą.

Premija „Metų vertėjo krėslas“ teikiama nuo 2001 m. Pirmuoju jos laureatu tapo Almis Grybauskas už Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“ („Tyto alba“, 2000). Premijos laureatais anksčiau yra tapę vertėjai Audrius Musteikis Laura Laurušaitė, Irena Aleksaitė, Violeta Tauragienė, Povilas Gasiulis, Nijolė Chijenienė, Saulius Repečka, Zita Marienė ir kt.

Programą įgyvendina