Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugė. „Knygų startas“ kviečia išbandyti įvairias skaitymo patirtis

Naujienos

2022-02-22
Vilniaus knygų mugė. „Knygų startas“ kviečia išbandyti įvairias skaitymo patirtis


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“, kviečia tėvelius su mažamečiais vaikais apsilankyti Vilniaus knygų mugėje ir išbandyti įvairias skaitymo su mažyliais veiklas.

Visas keturias mugės dienas „Litexpo“ Jaunųjų skaitytojų salėje jūsų lauks jaukus skaitymo kampelis, kuriame galėsite kartu su vaikais pavartyti specialistų atrinktas skirtingiems amžiaus tarpsniams tinkamas knygeles, vyks edukaciniai užsiėmimai pagal „Knygų starto“ lauknešėlio knygelę „Kapt kapt kapt“, galėsite pasiklausyti, kaip istorijas vaikams skaito žinomi tėčiai, ir pasikonsultuoti su vaikų literatūros specialistais. Taip pat vasario 24 ir 25 dienomis kviečiame apsilankyti Nacionalinėje bibliotekoje ir sudalyvauti 0–3 metų vaikams skirtame „Vėjų teatro“ spektaklyje, pastatytame pagal Indrės Zalieckienės knygelę „Kapt kapt kapt“.


RENGINIŲ PROGRAMA
 

  • Edukacinis užsiėmimas su aktore Kristina Savickyte

Data: vasario 24 ir 25 d.

Laikas: 13.00 val.

Vieta: „Knygų starto“ erdvė „Litexpo“

Aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė yra viena iš ugdomųjų užsiėmimų pagal I. Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ kūrėjų. Remdamasi šia knyga ji pasitelkdama žaidimą atskleis, kaip galima sudominti mažuosius skaitytojus (0–3 m.) ir juos įtraukti į skaitymo ritualą.


  • Edukacinis užsiėmimas su rašytoja Indre Zalieckiene

Data: vasario 26 ir 27 d.

Laikas: 13.00 val.

Vieta: „Knygų starto“ erdvė „Litexpo“

Indrė Zalieckienė – knygų vaikams autorė ir iliustruotoja. Pirmą jos knygą „Kapt kapt kapt“, laimėjusią pirmosios knygos konkursą, galima rasti projekto „Knygų startas“ lauknešėlyje. Knygų mugėje autorė kviečia mažuosius skaitytojus (0–3 m.) dalyvauti smagioje edukacijoje ir pasinerti į knygelėje pasakojamą istoriją.


  • Tėčiai skaito vaikams

Data: vasario 27 d.

Laikas: 14.00 val.

Vieta: „Knygų starto“ erdvė „Litexpo“

Tradiciniame tapusiame renginyje „Tėčiai skaito vaikams“ dalyvaus du žinomi tėčiai: vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas ir rašytojas, televizijos laidų vedėjas, istorikas Robertas Petrauskas. Įsikūrę jaukiame „Knygų starto“ skaitymo kampelyje jie perskaitys vaikams keletą įdomių pasirinktų istorijų.

 

Data: vasario 24 ir 25 d.

Laikas: 11.00 val.

Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius), Renginių erdvė, III a.

„Vėjų teatras“ į sceną atpučia lietaus debesis iš patiems mažiausiems skirtos Indrės Zalieckienės knygos „Kapt kapt kapt“. Spektaklis skiriamas šeimoms, auginančioms 0–3 metų vaikus. Jame akcentuojamas būtent žaidimas, kaip priemonė net ir patiems mažiausiems mokytis, pažinti, suprasti. Režisierė Eglė Kižaitė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir kompozitorius Pijus Narijauskas, atsižvelgdami į ankstyvosios raidos ypatumus, dėmesį skiria žaidybiškoms teatro priemonėms, kurios sudomintų ir įtrauktų į veiksmą. Visus, susipažinusius su I. Zalieckienės knyga, kviečiame išgirsti, kaip eilėraštis suskamba dainoje, ir pamatyti, kaip knyga virto spektakliu. 


  • Konsultacijos su specialistais ankstyvojo skaitymo klausimais

Data: vasario 24–26 d.

Laikas: 15.00 val.

Vieta: „Knygų starto“ erdvė „Litexpo“

Kviečiame mažųjų tėvelius užduoti jiems rūpimus klausimus apie ankstyvąjį skaitymą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistams, kurie mielai pasidalys žiniomis ir knygų, skirtų tokio amžiaus mažyliams, rekomendacijomis.

Daugiau informacijos – Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

Programą įgyvendina