Skaitymo metai - Naujienos:Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai – dviem rašytojams

Naujienos

2020-09-23
Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai – dviem rašytojams


Rugsėjo 22 d. kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems kūrėjams įteikė aukščiausius Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Tarp apdovanotųjų ir du rašytojai – Gintaras Grajauskas ir Aldona Elena Puišytė-Grigaliūnienė.

Poetas, dramaturgas, eseistas, prozininkas Gintaras Grajauskas garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas už tikrumo paieškas šiuolaikiniame fragmentuotame pasaulyje, už ryškų ironišką balsą lietuvių literatūroje ir indėlį į nacionalinę dramaturgiją.

Poetei, eseistei, vertėjai Aldonai Elenai Puišytei-Grigaliūnienei garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skirtas už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kūrybinę, kultūrinę, švietėjišką veiklą Lietuvoje ir užsienyje bei ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

„Garbės ženklais kasmet įvertinami talentingi kūrėjai, atstovaujantys įvairioms kultūros sritims. Apdovanojimai kartu skirti išryškinti kartais nepakankamai matomus darbus, kurie yra be galo esminiai. Tai tarsi skirtingų kartų kūrėjų liudijimai, kas yra šviesa ir kas yra tikėjimas kultūroje“, – sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras.

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

Programą įgyvendina