Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2016-ųjų Astridos Lindgren atminimo premijos nominantai

Naujienos

2015-10-20
Paskelbti 2016-ųjų Astridos Lindgren atminimo premijos nominantai

Kitais metais 215 kandidatų iš 59 šalių varžysis dėl didžiausio pasaulyje vaikų literatūros apdovanojimo – Astridos Lindgren atminimo premijos (ALMA). Tai Frankfurto knygų mugėje paskelbė premijos skyrimo komisijos pirmininkė Boel Westin.

Premija siekiama įvertinti literatūros kūrėjus plačiąja prasme. Tarp nominantų yra rašytojų, iliustruotojų, pavienių asmenų bei organizacijų, kurios dirba skaitymo skatinimo srityje.

Komisijos pirmininkė B. Westin teigė: „Mes sužavėti institucijų darbu, jos pasiūlė tikrai vertingus kandidatus Astridos Lindgren atminimo premijai gauti. Tikiuosi, kad nominantų sąrašas taps orientyras pedagogams bei kitiems žmonėms, skatinantiems raštingumą, ieškantiems geriausios šiuolaikinės literatūros vaikams ir jaunimui“.

Kandidatus premijai gauti šiemet pasiūlė 111 institucijų. Daugelis institucijų teikė jau ankstesnių metų kandidatūras, tačiau į sąrašą įtraukti ir 42 nauji vardai. Naujos šalys, šiemet teikiančios kandidatus, yra Kinija, Nikaragva, Palestina, Austrija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

Sąraše yra ir kandidatas iš Lietuvos – rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Visų kandidatų sąrašas.

2016 metų premijos laureatas arba laureatai bus paskelbti Stokholme ir Bolonijoje vienu metu iš karto po galutinio vertinimo komisijos susirinkimo.

Astridos Lindgren (1907–2002) atminimo premiją 2002 metais po rašytojos mirties įsteigė Švedijos vyriausybė. Tai didžiausias apdovanojimas pasaulyje už nuopelnus vaikų ir jaunimo literatūrai, kurios piniginis fondas – 5 milijonai Švedijos kronų. Apdovanojimas kasmet įteikiamas vienam ar keletui laimėtojų – rašytojui, iliustruotojui ar skaitymą propaguojančiai institucijai. Premijos pagrindinis tikslas yra skatinti pasaulio domėjimąsi vaikų ir jaunimo literatūra bei stiprinti vaikų teises visame pasaulyje.

Programą įgyvendina