Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimuose – jaunieji pakruojiečiai

Naujienos

2020-02-17
Metų knygos rinkimuose – jaunieji pakruojiečiai


Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos VAIKŲ ERDVĖ kasmet įsijungia į akciją „Metų knygos rinkimai“.

Šį kartą bibliotekininkės pradinių klasių mokinukus pakvietė į teatralizuotą literatūrinį teismą. Liudininkais ir teisėjais tapo Pakruojo „Žemynos“ ir Lygumų pagrindinių mokyklų bei Žeimelio gimnazijos antrų-ketvirtų klasių mokinukai. Byla „Geriausia 2019 metų lietuvių autorių knyga vaikams“ buvo nagrinėjama nuo sausio 20 d. iki vasario 14 d. Įvyko devyni „teismo procesai“, kuriuose dalyvavo apie 200 jaunųjų skaitytojų.

Teisiamųjų suole – knygų penketukas: Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilos „Strykt pastrykt!“, Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“ ir Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“. Kaltintoja (bibliotekininkė Lina Ramonienė) bandė įrodyti, kad šios knygelės neva neteisėtai užima garbingą vietą geriausių knygų vaikams sąraše, tuo tarpu gynėja (bibliotekininkė Gitana Maasienė), pasitelkdama į pagalbą vaikus, mokytojus bei medijos priemones, knygas gynė.
 


Vaikai greitai perprato žaidimo taisykles ir pateikė daugybę argumentų, kodėl teisiamos knygos turi teisę pretenduoti į Metų knygos vaikams titulą. Mokinukai „teismo atstovėms“ išaiškino tikros draugystės prasmę, gebėjimo fantazuoti svarbą, skaitymo teikiamą naudą ir džiaugsmą.
 


Pastarasis teiginys bibliotekininkes nudžiugino labiausiai: vaikai tikrai skaito! Visos knygos buvo apgintos. Valandos trukmės edukacinės programos metu taip pat supažindinta su akcijos „Metų knygos rinkimai“ taisyklėmis, aptarta, kodėl reikia balsuoti bei kaip tai padaryti.
 


Tradiciškai išrinkta ir knyga nominantė Pakruojyje. Jaunųjų skaitytojų sprendimu, daugiausia balsų surinko Ignės Zarambaitės knyga „Stebuklingi senelio batai“. Linkime šiai autorei kuo didžiausios sėkmės ir nekantriai laukiame galutinių rezultatų, kurie paaiškės Vilniaus knygų mugės metu. Gal ten ir susitiksim.....

Lina Ramonienė,
 vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės 

Programą įgyvendina