Skaitymo metai - Naujienos:Įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Naujienos

2015-04-03
Įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija


Balandžio 2 d. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje viceministrė Genoveita Krasauskienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją. Šios premijos laureatais tapo rašytoja Kristina Gudonytė ir žurnalistė Alma Valantinienė.

Rašytojai  K. Gudonytei premija skirta už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai, o žurnalistei A. Valantinienei – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

K. Gudonytės knygos skirtos vaikams ir paaugliams. „Ida iš šešėlių sodo“ – romanas apie meilę ir amžinybę: gyvas veiksmas, aiškus siužetas su įtraukiančia intriga, intelektualus turinys. Knyga aprėpia paaugliams svarbias temas: tėvų ir vaikų santykius, meilę, pavydą, pasitikėjimą ir išdavystę, amžinybę ir mirtį. Gyvenimas parodomas iš įvairių pusių, nevengiant ir tamsos bei žiaurumo, bet vyrauja pozityvi nuostata, gėrio nuojauta. Puiki ir sklandi kūrinio kalba, tekstas ne tik moko gimtosios kalbos, bet ir parodo dabartinės šnekamosios kalbos blogybes, svetimų žodžių, angliškų jaustukų virusą mūsų kalboje, iš viso to taktiškai pasišaipoma.

Nacionalinio Lietuvos radijo Klasikos programos  žurnalistė A. Valantinienė ypač daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo literatūrinio, kultūrinio gyvenimo aktualijų sklaidai. Jos laidos, interviu, reportažai, viktorinos iš knygų pristatymų, konferencijų, kitų renginių yra žaismingos, įtaigios bei pasižymi analitiškumu. Žurnalistė labai profesionaliai pateikia pačias aktualiausiais literatūros naujienas, pristato vaikų knygų autorius, rengia reportažus iš Lietuvos bibliotekų.

Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL).

Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija.                                              

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos informaciją

Programą įgyvendina