Skaitymo metai - Naujienos:Poetui Tomui Venclovai – valstybės apdovanojimas

Naujienos

2017-09-12
Poetui Tomui Venclovai – valstybės apdovanojimas


Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjo 11 d. poetui, publicistui, eseistui, vertėjui Tomui Venclovai įteikė valstybės apdovanojimą – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didįjį kryžių. T. Venclovai apdovanojimas skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

Aštuoniasdešimtmetį švenčiantis T. Venclova valstybės apdovanojimais įvertintas ir anksčiau (1995 ir 1999 metais), jis taip pat yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Vilniaus garbės pilietis, šiemet jis tapo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu.

1937 metais gimęs literatūros mokslininkas, aktyvus visuomenės kritikas T. Venclova 1977-aisiais emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas, 1985 metais Jeilio universitete gavo daktaro laipsnį, vėliau ėmė dirbti šiame universitete. Jis yra išleidęs dešimtis poezijos, eseistikos ir publicistikos knygų, vertė literatūrą iš rusų, anglų, lenkų kalbų.

Nuo rugsėjo 11 d. Vilniaus rotušėje pradėjo veikti Tomo Venclovos 80-mečiui skirta fotografijų ir poezijos leidinių paroda „Tomas Venclova: taip artėja žodis“. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, viena iš partnerių, parodai parengė poeto poezijos leidinių rinkinį, kuriame, be T. Venclovos eilių lietuvių kalba, lankytojai galės išvysti ir poezijos vertimus į daugiau nei 20 kalbų, kaip antai, rusų, lenkų, anglų, slovėnų, čekų, prancūzų, italų, portugalų, kinų, japonų, korėjiečių ir kitas. Didžioji dauguma parodoje eksponuojamų leidinių yra iš Nacionalinėje bibliotekoje saugomos Tomo Venclovos kolekcijos. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d. adresu: Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31. Įėjimas laisvas.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr. 

Programą įgyvendina