Skaitymo metai - Naujienos:Maironio premijos laureatu tapo Vladas Braziūnas

Naujienos

2015-05-20
Maironio premijos laureatu tapo Vladas Braziūnas


Maironio premija šiemet paskirta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui poetui Vladui Braziūnui už naujausią poezijos knygą „Stalo kalnas“ (išleido „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“, 2014).

Maironio premiją gauti šiemet pretendavo penki autoriai: Mindaugas Nastaravičius su eilėraščių knyga „Mo“; Gintaras Bleizgys su eilėraščių knygomis „Kai sėlinsi manęs“ ir „Taisyklingumas“; Giedrė Kazlauskaitė su eilėraščių knyga „Meninos“; Vladas Braziūnas su eilėraščių knyga „Stalo kalnas“ ir Vytautas Steponas Vaičiūnas su poezijos knyga „Pažvelk Dievybei į akis“.

Maironio premiją 2013 metais įsteigė Kauno miesto taryba, atsižvelgusi į Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus ir Kauno meno kūrėjų asociacijos siūlymą. Premija skiriama kasmet už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Poetas, kuriam paskiriama premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Laureatas iškilmių metu vainikuojamas ąžuolo lapų vainiku, jam įteikiama premija. „Poezijos pavasario“ laureatu tampama ir premija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą.

Pirmąja Maironio premijos laureate 2013 m. tapo Tautvyda Marcinkevičiūtė už poezijos knygą „Greitaeigis Laiko liftas“. Praėjusiais metais šia premija apdovanotas Kęstutis Navakas už eilėraščių knygas „100 du“ ir „Lorelei: 50 meilės laiškų + meilės eilėraščių“.

Programą įgyvendina