Skaitymo metai - Naujienos:Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta rašytojai Gabijai Grušaitei

Naujienos

2018-02-26
Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta rašytojai Gabijai Grušaitei


Paskutiniąją Knygų mugės dieną buvo įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija. Dešimtąja premijos laureate tapo rašytoja Gabija Grušaitė. Autorė įvertinta už egzistencinių patirčių įprasminimą chaotiškame kosmopolitiniame dabarties pasaulyje romane „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ (leidykla „Lapas“).

Šiemet premijai taip pat buvo pasiūlyti Lina Buividavičiūtė (eilėraščių knyga „Helsinkio sindromas“), Povilas Šklėrius (romanas „Mano tėvas, mano sūnus“), Rebeka Una (romanas „Šeštadienį, aštuntą valandą“) ir Tomas Vaiseta (romanas „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“). Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai Jūratė Rubavičienė ir Antanas Šimkus, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nariai Elžbieta Banytė ir Jūratė Čerškutė bei J. Ivanauskaitės mama Ingrida Korsakaitė. Premijos mecenatė – leidykla „Tyto alba“.

2008 metais įsteigta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės vardo premija teikiama už per dvejus pastaruosius metus išleistą lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį idėją „už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Premija skiriama Lietuvos autoriui iki 45 metų – būtent tiek metų nugyveno rašytoja J. Ivanauskaitė.

Šiemet premija teikiama dešimtąjį kartą. Pirmoji Jurgos Ivanauskaitės premija 2009 m. įteikta rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“ („Baltos lankos“, 2008 ). Praėjusiais metais šia premija įvertintas rašytojas Rimantas Kmita už debiutinį romaną „Pietinia kronikas“ („Tyto alba“, 2016).

Jurgos Ivanauskaitės premija anksčiau įteikta Renatai Šerelytei už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai” („Alma littera“, 2008), Rimvydui Stankevičiui už poezijos knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2010), Laurai Sintijai Černiauskaitei už romaną „Medaus mėnuo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011), Gintarui Bleizgiui už poezijos knygą „Sodas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012), Agnei Žagrakalytei už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“ („Tyto alba, 2013), Giedrei Kazlauskaitei už eilėraščių knygą „Meninos“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014) ir Aušrai Kaziliūnaitei už eilėraščių knygą „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014).

Nuotr. šaltinis http://www.rasytojai.lt/

Programą įgyvendina