Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiama siūlyti kandidatus Šv. Jeronimo premijoms gauti

Naujienos

2024-03-20
Kviečiama siūlyti kandidatus Šv. Jeronimo premijoms gauti

unsplash.com nuotr.


Kultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, skiriančios Šv. Jeronimo premijas lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą ir užsienio literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

Vertėjai pagerbiami ir abi premijos įteikiamos rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų – Šv. Jeronimo – dieną.

Premija užsienio literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus į lietuvių kalbą, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui. Premija lietuvių literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus lietuvių literatūros grožinių bei humanitarinių kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos, už indėlį į tarptautinius kultūros mainus bei lietuvių literatūros sklaidą ir populiarinimą kitose šalyse.

Kandidatus premijai gauti gali siūlyti meno kūrėjų asociacijos, leidyklos, švietimo įstaigos, visi fiziniai ir juridiniai asmenys. Pareiškėjai prašomi pateikti rekomendaciją, kandidato profesinės veiklos aprašymą, verstų kūrinių sąrašą ir kontaktinę informaciją. Vertinimo komisija taip pat turi teisę paprašyti pateikti kūrinių pavyzdžių popieriniu ar kitu tekstiniu formatu.

Teikimus premijoms gauti prašoma siųsti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai iki gegužės 1 d. el. paštu daiva@llvs.lt.

Programą įgyvendina