Skaitymo metai - Naujienos:Baltijos Asamblėjos literatūros premiją pelnė rašytojas Sigitas Parulskis

Naujienos

2016-09-29
Baltijos Asamblėjos literatūros premiją pelnė rašytojas Sigitas Parulskis


Baltijos Asamblėjos literatūros premija šiemet paskirta rašytojui Sigitui Parulskiui už esė rinkinį „Mano tikėjimo iltys“ („Alma littera“, 2013), eilėraščių rinkinį „Be teisės sugrįžti“ („Alma littera“, 2015) ir romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ („Alma littera“, 2016).

Sigitas Parulskis (g. 1965) – poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas, kritikas. 1990 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Dirbo „Aitvaro“, „Literatūros ir meno“, „Lietuvos aido“, „Lietuvos ryto“, „Šiaurės Atėnų“ redakcijose. 2003–2007 m. buvo „Šiaurės Atėnų“ redaktorius. 2002–2003 m. turėjo skiltį savaitraštyje „Veidas“. Šiuo metu rašo tekstus įvairiems periodiniams leidiniams. Kūrybos išversta į anglų, albanų, graikų, italų, latvių, lenkų, slovėnų, švedų, vokiečių ir kitas kalbas.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai teikiami trijose srityse: už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus. Premijos laureatus rinko komisija, kuriai priklausė Inga Žolude (Latvija), Valdis Muktupčvels (Latvija), Gunita Zariņa (Latvija), Karl-Martin Sinijärv (Estija), Davis Simanis (Estija), Elin Org (Estija), Kęstutis Nastopka (Lietuva), Petras Skirmantas (Lietuva), Stasys Vaitiekūnas (Lietuva).

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse. Literatūros premija skiriama romano, pjesės, eilėraščių, apsakymų, esė rinkinio ar kito panašaus kūrinio autoriui. Premijuotasis kūrinys ar laureato kūrybos rinktinė išverčiama į kitas dvi kalbas.

Apdovanojimai – statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos Prezidento ir viceprezidentų, ir piniginė premija – įteikiami specialios apdovanojimo ceremonijos metu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5000 eurų kiekvienam apdovanojimui. Apdovanojimų nominali vertė kiekvienais metais nustatoma atsižvelgiant į skirtas iš biudžeto lėšas.

Anksčiau Baltijos Asamblėjos literatūros premija apdovanoti rašytojai Donaldas Kajokas už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ („Tyto alba“, 2012), Arvydas Juozaitis už knygą „Ryga – niekieno civilizacija“ („Alma littera“, 2011), Justinas Marcinkevičius už naujausią lyriką, ypač rinkinį „Carmina minora“ („Tyto alba“, 2000) ir kiti. 

Programą įgyvendina