Skaitymo metai - Naujienos:Dainų progimnazijoje – knygų autorė Ilona Ežerinytė

Naujienos

2018-01-30
Dainų progimnazijoje – knygų autorė Ilona Ežerinytė


Šiaulių Dainų progimnazijos biblioteka įsijungė į Metų knygos rinkimus. Sausio 26 d. mokykloje apsilankė rašytoja, vaikų ir paauglių knygų autorė, buvusi šios mokyklos mokytoja Ilona Ežerinytė.

Autorė susitiko su trečių klasių mokiniais. Susitikimuose rašytoja trumpai pristatė visas penkias knygas vaikams, kurios pretenduoja tapti 2017-ųjų Metų knyga, bei pakvietė visus aktyviai skaityti ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą (Metų knygas renka skaitytojai).

Autorė taip pat kalbėjo apie savo knygą „Šunojaus diena“, kuri yra trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2016 m.) pirmosios premijos laimėtoja, o šiais metais – viena iš penkių lietuvių autorių kūrinių, kurie varžosi dėl Metų knygos vardo.

3 e klasės vaikai sužinojo, kas įkvėpė sukurti kiekvieną pasaką, kodėl knygos viršelis pilkas, iliustracijos neryškios ir... kodėl vaikai būna hiperaktyvūs. Autorė pasakojo, kad knygos pirmosios dvi pasakos turi prototipus ir specialiai jiems buvo rašomos šios pasakos. Įdomiausia, kad pasaka „Atostogos su vandeniais“ pradėta kurti viešint prie netoli Šiaulių esančio Geluvos ežero.

3 d. klasės mokiniai viešnią apibėrė asmeniniais ir kūrybiniais klausimais. Autorė išsamiai atsakė į kiekvieną paklausimą ir net pati paprašė patarimo. Papasakojo kuriamos knygos dalį ir paklausė, ar vaikus ji sudomino, ar verta toliau tęsti knygos rašymą, ar atsisakyti ir pamiršti. Visi vienbalsiai atsakė, kad būtinai reikia baigti.

Renginiui skirtas laikas prabėgo nepastebimai, bet dar laukė autografų dalijimas, nes beveik visi susitikime dalyvavę mokiniai turėjo knygą „Šunojaus diena“ – ją buvo gavę iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ už dalyvavimą piešinių konkurse.

Išvykdama autorė padovanojo mokyklos bibliotekai naują, paaugliams skirtą knygą „Verksnių klubas“ ir pažadėjo dar šiais mokslo metais vėl apsilankyti progimnazijoje ir susitikti su kitais  pradinukais bei vyresniųjų klasių mokiniais.

R. Vainauskienė,
 bibliotekos vedėja

Programą įgyvendina