Skaitymo metai - Naujienos:„Metų knygos rinkimai 2016“ Makniūnų bibliotekoje

Naujienos

2017-02-06
„Metų knygos rinkimai 2016“ Makniūnų bibliotekoje


Nuo 2005 metų vykstantys Metų knygos rinkimai sudomina vis daugiau skaitytojų. Kasmet skaitytojų vertinimui yra pateikiama po penkias ekspertų atrinktas knygas trijose, o nuo 2012 metų – keturiose, kategorijose: vaikų, paauglių suaugusiųjų ir poezijos.

Į šią akciją įsijungė ir Alytaus rajono viešosios bibliotekos Makniūnų filialas, 2016 m. pateikęs paraišką  suaugusiųjų kategorijos knygoms įsigyti ir laimėjęs komplektą knygų: Violetos Palčinskaitės „Atminties babilonai, Arba aš vejuos vasarą“, Kęstučio Navako „Vyno kopija“, Danutės Kalinauskaitės „Skersvėjų namai“, Rolando Rastausko „Trečias tomas“ ir Eugenijaus Ališankos „Empedoklio batas“.

Bibliotekos lankytojai neliko abejingi šioms knygoms, todėl bibliotekininkė Berūta Sadauskienė pakvietė skaitytojus į biblioteką pasidalyti mintimis apie perskaitytas knygas. Popietės dalyviai dalijosi įspūdžiais apie Metų knygos rinkimams pateiktas suaugusiųjų kategorijos knygas ir nedrąsiai prognozavo, jog turėtų laimėti V. Palčinskaitės knyga, nes parašyta nepaprastai įtaigiai, su meile, todėl paliečia kiekvieno širdį. Viena skaitytoja jaučia ypatingus sentimentus šiai rašytojai, nes mokėsi toje pačioje mokykloje, ir su nostalgija kalbėjo apie moksleiviškus metus.
 

Bibliotekos lankytojai džiaugiasi galimybe perskaityti visas suaugusiųjų kategorijos akcijai pateiktas knygas, nes kiekviena jų savaip įdomi, kelianti įvairių minčių, skatinanti diskutuoti.

Informacija apie Metų knygos rinkimų nugalėtojas pasieks netrukus, nes laikas greitai bėga – jau vasario pabaigoje Vilniaus knygų mugės metu paaiškės, kokia suaugusiųjų kategorijos knyga tapo laureate.

Berūta Sadauskienė,
Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Makniūnų filialo vyr. bibliotekininkė

Programą įgyvendina