Skaitymo metai - Naujienos:Prozininkei Undinei Radzevičiūtei skirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija

Naujienos

2018-12-19
Prozininkei Undinei Radzevičiūtei skirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija


Kasmetinė Lietuvos rašytojų sąjungos premija šiemet skirta prozininkei Undinei Radzevičiūtei už istorinį romaną „Kraujas mėlynas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017). Premija skiriama už didelės vertės kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus.

U. Radzevičiūtė baigė meno istorijos, teorijos ir kritikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dešimtį metų dirbo tarptautinių reklamos agentūrų – „Saatchi&Saatchi“ (Vilnius), „Leo Burnett Vilnius“ ir kt. – kūrybos direktore. Prozininkės kūrinių versta į anglų, estų, italų, rusų kalbas.

U. Radzevičiūtė yra išleidusi šešias knygas: juodojo humoro romanus „Strekaza“ ir „Frankburgas“, trumpas istorijas „Baden Badeno nebus“, romanus „Žuvys ir drakonai“, „180“ ir „Kraujas mėlynas“. Už romaną „Žuvys ir drakonai“ rašytojai buvo paskirta Europos Sąjungos literatūrinė premija, romanas Lietuvių PEN centro buvo išrinktas tarp geriausių dešimtmečio knygų. U. Radzevičiūtės knygos buvo penkis kartus įtrauktos į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktukus, tris kartus – į akcijos „Metų knygos rinkimai“ penketukus.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija tradiciškai teikiama sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną.

Premijos laureatais anksčiau yra tapę Mindaugas Kvietkauskas už eseistikos knygą „Uosto fuga“, Giedrė Kazlauskaitė už eilėraščių rinkinį „Singerstraum“, Herkus Kunčius už romanų dilogiją „Dviveidis romanas“ („Lietuvis Vilniuje“, „Dervišas Kaune“), Algimantas Mikuta už poezijos rinktinę „Gyvenau be laikrodžio“ ir kt.

Programą įgyvendina