Skaitymo metai - Naujienos:Už knygą „100 istorinių Vilniaus reliktų“ D. Pocevičiui įteikta sostinės mero premija

Naujienos

2017-05-26
Už knygą „100 istorinių Vilniaus reliktų“ D. Pocevičiui įteikta sostinės mero premija

Gegužės 25 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius Rotušėje pasveikino tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2017” dalyvius ir svečius. Kasmetinė tradicinė Vilniaus mero premija už knygą „100 istorinių Vilniaus reliktų“ šiemet įteikta poetui, vertėjui, literatūros kritikui Dariui Pocevičiui.

„Šįkart „Poezijos pavasario“ premija įteikiama už knygą, kuri, nors ir ne poezija, bet joje rašoma apie Vilnių, o pats Vilnius jau yra poezija. Jeigu rašai apie miestą su meile ir rūpesčiu – iš tiesų nesvarbu, ar rašai eilėmis, ar proza“, – sveikindamas autorių sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Knygoje „100 istorinių Vilniaus reliktų“ pasakojama apie Vilnių nuo XIV a. iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Ši knyga verčia atrasti gyvąją miesto istoriją, kurią pasakoja statinių likučiai, užrašai, monogramos, herbai, paminklai, dekoro elementai. Leidinyje patalpinti 59 žemėlapiai, 72 dokumentų atvaizdai, 122 piešiniai, 195 brėžiniai, 272 fotografijos.

Vilniaus miesto savivaldybės mero premija už poeziją apie Vilnių įsteigta 2005 metais. Premija teikiama „Poezijos pavasario“ renginių metu. Vilniaus meras priima festivalio dalyvius ir įteikia mero prizą Vilniaus Rotušėje arba miesto savivaldybėje.

Premija menininkams gali būti skiriama už literatūros, poezijos, dailės, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos kūrinius, kuriuose meno priemonėmis atspindimas Vilnius, vilniečiai ir  jų pasaulėžiūra. Premija tam pačiam asmeniui gali būti skiriama tik vieną kartą.

Pirmuoju Vilniaus mero premijos laureatu tapo Aidas Marčėnas už lyrikos rinktinę „Pasauliai“ (2005 m.). Šią premiją taip pat yra pelnę Julius Keleras, Ramunė Brundzaitė, Leonardas Gutauskas, Marius Burokas ir kiti.

Programą įgyvendina