Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2016 m. Hanso Christiano Anderseno medalio laimėtojai

Naujienos

2016-04-06
Paskelbti 2016 m. Hanso Christiano Anderseno medalio laimėtojai

Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros organizacija (IBBY) paskelbė 2016-ųjų Hanso Christiano Anderseno apdovanojimo laureatus. Premiją laimėjo iliustruotoja Rotraut Susanne Berner (Vokietija) ir rašytojas Cao Wenxuan (Kinija).

Iliustruotoja Rotraut Susanne Berner pasižymi savitu stiliumi, tačiau kartu išlieka jautri ir atidi iliustruojamam tekstui. Jos iliustruotos knygos juokingos, bet kartu stipriai sukrečia. Iliustracijose ji nevengia parodyti net juodžiausių gyvenimo momentų.

Cao Wenxuan rašo apie sudėtingus vaikų gyvenimus ir susidūrimus su didžiuliais išbandymais. Teigiama, kad C. Wenxuan kūrybą paveikė jo paties sunki vaikystė. Jo vaizduojamas gyvenimas dažnai yra tragiškas, o vaikai jame kenčia. Tačiau ir tokiame pasaulyje jie gali mylėti, išsigelbėti dėl savo gerųjų savybių, sulaukti palankumo iš kitų akimirką, kai to labiausiai reikia.

Hanso Christiano Anderseno medalis (Hans Christian Andersen Award) yra IBBY (The International board on Books for Young People) 1956 metais įsteigtas apdovanojimas, teikiamas kas dvejus metus. Iš pradžių šis apdovanojimas buvo siejamas su konkrečia knyga, bet ilginiui tapo apdovanojimu už kūrybos visumą. Nuo 1966 m. H. Ch. Anderseno medalis skiriamas ir dailininkams.

Pagrindinė šio apdovanojimo išraiška yra auksinis medalis, piniginis apdovanojimas laureatams neskiriamas. Tai reikšmingiausias tarptautinis vaikų literatūros apdovanojimas, kartais vadinamas „mažuoju Nobeliu“.

Kandidatus medaliui gauti siūlo nacionaliniai IBBY skyriai. Laureatus renka įvairiems pasaulio regionams atstovaujanti komisija. Apdovanojimai laureatams teikiami IBBY kongresuose.

Programą įgyvendina

aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa