Skaitymo metai - Naujienos:Kviečiame jungtis prie LRT skaitymo maratono

Naujienos

2024-02-28
Kviečiame jungtis prie LRT skaitymo maratono


Nuolat literatūrai skirtą turinį savo auditorijai siūlanti LRT kviečia į skaitymo maratoną – kartu su visa Lietuva perskaityti 10 milijonų puslapių.

Prisijungti paprasta – puslapyje skaitymomaratonas.lrt.lt registruokite perskaitytas knygas ir jų puslapius, kurie atsispindės specialiame skaitymo maratono skaitiklyje.

Kiekvienas puslapis svarbus, todėl dalyvauti kviečiami visi – nuo mažiausio iki didžiausio skaitytojo.

„Vasario mėnesį daugumos lietuvių namus papildo naujos knygų krūvelės, įsigytos Vilniaus knygų mugėje, tačiau ne kiekvienam pavyksta atrasti laiko jas perskaityti. Skaitymo maratonu LRT siekia įkvėpti skaityti ir burti skaitytojų bendruomenę, kurioje atsiskleis šiuo metu labiausiai lietuvių skaitytojų skaitomos knygos. Tikimės, jog tai padės atrasti dar neskaitytus autorius ir jų knygas, o gal puslapių skaičiavimas įkvėps į rankas pasiimti savo eilės nesulaukiančią itin storą knygą“, – apie akciją pasakoja LRT KLASIKOS programų vedėja Vakarė Leonavičienė, kuruojanti laidas „Vakaras su knyga“ ir „Vakaro lyrika“.

Per visą maratoną – nuo vasario 22 d. iki liepos 31-osios tinklalapyje skaitymomaratonas.lrt.lt bus daromi nuolatiniai atnaujinimai apie skaitomiausias savaitės knygas ir tas, kurios padės daugiausia prisidėti prie maratono savo puslapių skaičiumi.

Akcijos tikslas – įkvėpti noro skaityti bei atrasti naujų autorių bei kūrinių, todėl pagrindinis dalyvių prizas – naujai atrastos knygos ir istorijos. Kitų lyderių ar laimėtojų nebus, nes nugalės kiekvienas, prisidėjęs prie maratono.

Bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bus dalinamasi ir bibliotekininkų rekomendacijomis. Iniciatyvą palaiko ir akcija „Metų knygos rinkimai 2023“.

Bėkite per puslapius kartu su visa Lietuva!

Programą įgyvendina