Skaitymo metai - Naujienos:Priimami siūlymai premijai „Metų vertėjo krėslas“

Naujienos

2020-12-30
Priimami siūlymai premijai „Metų vertėjo krėslas“


Lietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rengiasi skirti premiją „Metų vertėjo krėslas“ už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą.

Prašoma pristatyti premijai siūlomas 2020 m. išleistas verstines knygas ir jų originalus elektroniniu formatu adresu penlithuanian@gmail.com arba originalus elektroniniu formatu, o knygas – popieriniais egzemplioriais adresu: Metų vertėjo krėslo konkursui, Basanavičiaus g. 5, Vilnius LT-01118.

Siūlymai priimami iki 2021 m. sausio 22 d.

Taip pat reikia pateikti trumpą pretendento veiklos aprašymą su svarbiausių darbų sąrašu.

Premijos „Metų vertėjo krėslas“ tikslas – paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą. Premija skiriama už praėjusiais metais išleistą geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos knygos vertimą į lietuvių kalbą. Premijai gali būti pristatomi grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjai į lietuvių kalbą.

Premija „Metų vertėjo krėslas“ teikiama nuo 2001 m. Pirmuoju jos laureatu tapo Almis Grybauskas už Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“ (Tyto alba, 2000). Praėjusiais metais „Metų vertėjo krėslo“ premija paskirta Laurai Laurušaitei už meistriškai įveiktus įvairiapusius originalo teksto iššūkius verčiant Noros Ikstenos knygą „Motinos pienas“ (Tyto alba, 2019).

Premijos laureatais taip pat yra tapę vertėjai Irena Aleksaitė, Nijolė Chijenienė, Saulius Repečka, Zita Marienė ir kt.
 

Programą įgyvendina