Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos Bičiulių premija skirta Prancūzų institutui Lietuvoje

Naujienos

2022-10-28
Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos Bičiulių premija skirta Prancūzų institutui Lietuvoje

Nuotr. šaltinis: institutfrancais-lituanie.com/institutas


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2022 metų Bičiulių premiją skyrė Prancūzų institutui Lietuvoje už nuolatinę paramą prancūzų ir frankofoniškų literatūrų kūrinių vertimams į lietuvių kalbą, už minėtųjų literatūrų sklaidą organizuojant knygų pristatymus, susitikimus su rašytojais.

Beveik 25 metus Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal Oskaro Milašiaus paramos leidybai programą. Nuo 1998 metų pagal šią programą buvo paremta daugiau kaip 250 knygų leidyba. Lietuvos skaitytojus pasiekė tokių autorių kaip Marcelio Prousto (Marselio Prusto), Alberto Camus (Albero Kamiu), Georgeso Bernanoso (Žoržo Bernanoso), Jeano Paulo Sartreʼo (Žano Polio Sartro), Simone de Beauvoir (Simon de Bovuar), Romaino Gary (Romano Gari), Michelo Houellebecqʼo (Mišelio Holebeko), Eugeneʼo Ionesco (Eženo Jonesko) ir daugelio kitų rašytojų kūriniai.

Vertėjų sąjunga pažymi, kad Prancūzų institutas nuolat rengia į lietuvių kalbą verstų knygų pristatymus,  susitikimus su prancūzakalbiais rašytojais, susitikti su skaitytojais kviečiasi ir knygų dailininkus.

Atminimo dovana – skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurta skulptūrėlė – Prancūzų institutui Lietuvoje bus įteikta lapkričio 29 dieną.

Bičiulių premiją steigia Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga. Premija skiriama asmeniui arba organizacijai, per pastaruosius metus ypač nusipelniusiems meniniam vertimui ir vertėjo profesijai. Laureatais gali tapti kritikai, žurnalistai, redaktoriai, pedagogai, bibliotekininkai ar bibliotekos, kalbininkai, leidyklos ar leidėjai ir kt. Premijos tikslas – įvertinti laureato darbą ir indėlį į literatūros vertimo meną, populiarinimą ir sklaidą.

Programą įgyvendina