Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Žasliuose

Naujienos

2019-02-14
Metų knygos rinkimai Žasliuose


Dešimtus metus iš eilės Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos Žaslių filialas dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Už šią akciją esame dėkingi Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijai, Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Šiais metais žasliečiai turėjo progą skaityti ir skleisti žinią apie naujai įsteigtą nominuotųjų knygų kategoriją – publicistiką ir dokumentiką. Tai knygos, kurios skatina pažinimą, yra įvairios tematikos, atspindi tiek dabartį, tiek praeitį. Ir šiandien jau galiu drąsiai pasakyti, kad skaitytojams patiko. Patiko ne tik skaityti, bet ir pristatyti, diskutuoti. 

Daugiausiai dėmesio sulaukė R. Oginskaitės knyga „Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“. Buvo įdomu skaityti apie patį rašytoją, jo gyvenimą, kūrybą, apie jo ryšį su kitais kultūros ir meno žmonėmis, didelę meilę šeimai, gimtajam kraštui. Nė kiek nenusileido A. Švedo knyga „Irena Veisaitė: gyvenimas turėtų būti skaidrus.“ Joje sužavėjo neeilinio žmogaus asmenybė, jos likimas. Malonu buvo išgirsti, kad dvi moterys, skaičiusios šią knygą, susidūrė su I. Veisaite tiesiogiai. Ji buvo pastarųjų dėstytoja. Todėl prisiminimai išsiplėtė ir už knygos ribų. 

Įdomiai buvo pristatytos ir kitos penketuko knygos. G. Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ –  knyga, kurioje narpliojamos rimtos temos: ir draugiška aplinka anglų kalbai, ir žiniasklaidos kuriama Lietuva. T. Venclovos „Nelyginant šiaurė magnetą“ – detali autobiografinė knyga. S. Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“ apie žmonių norą sužinoti tiesą...

Nuomonių apie knygas įvairių. Įdomu bus laukti ir sužinoti, kuri gi knyga taps išrinktąja.

Onutė Karvelienė,
 Kaišiadorių r. viešosios bibliotekos
Žaslių filialo bibliotekininkė

Programą įgyvendina