Skaitymo metai - Naujienos:Literatūrinė Vlado Šlaito premija įteikta Birutei Jonuškaitei

Naujienos

2021-04-21
Literatūrinė Vlado Šlaito premija įteikta Birutei Jonuškaitei


Balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rašytojai Birutei Jonuškaitei buvo įteiktas 2020 m. literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatės diplomas. Premiją įteikė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas.

Ukmergės rajono savivaldybės 1999 m. įsteigta kasmetinė literatūrinė Vlado Šlaito premija B. Jonuškaitei paskirta už parengtą knygą „Laikas ir likimai: susitikimai su lietuvių ir lenkų kūrėjais“ (leidykla „Homo liber“, 2019). Knygoje publikuojami 2003–2019 m. pačios B. Jonuškaitės, taip pat kitų rengti pokalbiai su gerai žinomais lietuvių ir lenkų kūrėjais, kultūros bei meno asmenybėmis.

Premijos skyrimo komisijos narys Vainius Bakas teigė, kad „labai simboliška ir gražu, jog ši jubiliejinė – jau dvidešimtoji – autorės knyga įvertinta mūsų kraštiečio Vlado Šlaito literatūrine premija, pažymint, kad knyga „Laikas ir likimai“ savo universalumu, nuoširdumu ir didele meninių diskursų apimtimi yra „Opus magnum“ – tas didysis kūrinys, atspindintis žmonių sielos paveikslus, jų originalumą, išskirtinumą, o kartu bendražmogišką, visiems būdingą humanizmą Dievo, Laiko, Likimo vyzdžiuose“.

Vlado Šlaito premija teikiama už reikšmingus poezijos, prozos, dramos, publicistikos ir kitokio žanro kūrinius, išreiškiančius meilę gimtajam kraštui, tėviškei. Kūriniai turi būti publikuoti atskirame ar kolektyviniame leidinyje, arba internete, kultūriniuose ar literatūriniuose portaluose, nuolat publikuojančiuose literatūrinius kūrinius, nuo praėjusių metų spalio 1 d. iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. 

Premija gali būti skiriama Lietuvoje arba užsienyje gyvenantiems poetams, rašytojams, dramaturgams, publicistams ir kitiems literatūros kūrėjams.

Premijos tikslas – garsinti poeto V. Šlaito kūrybą ir asmenybę, populiarinti ir akcentuoti jo kūryboje išreikštą ilgesingą ir aistringą meilę gimtajam kraštui.

B. Jonuškaitė – 22-oji Vlado Šlaito premijos laureatė. Literatūrinę Vlado Šlaito premiją anksčiau yra pelnę poetas Gvidas Latakas; poetas, prozininkas, literatūros kritikas, vertėjas Benediktas Januševičius, rašytoja, poetė Agnė Žagrakalytė; poetė Jurgita Jasponytė ir kt.

Programą įgyvendina