Skaitymo metai - Naujienos:Juozo Tumo-Vaižganto premija – Egidijui Aleksandravičiui

Naujienos

2017-09-20
Juozo Tumo-Vaižganto premija – Egidijui Aleksandravičiui

 


Istorikui prof. Egidijui Aleksandravičiui rugsėjo 16 d. įteikta Juozo Tumo-Vaižganto premija, kuri buvo paskirta už naujausią publicistinių tekstų rinktinę „Viskas įmanoma“ (išleido Atviros visuomenės forumas, 2017), pratęsusią analitinės publicistikos, politikos bei kultūros tekstų tradiciją.

Juozo Tumo-Vaižganto premija laureatui įteikta respublikinėje šventėje „Vaižgantinės“, kuri šiemet vyko rusėjo 16 dieną J. T. Vaižganto gimtajame Malaišių kaime, Anykščių rajone.

J. Tumo-Vaižganto premiją gauti taip pat pretendavo Andriaus Jakučiūno „#Utopijos“ (leidykla „Kitos knygos“, 2017) ir Ramunės Sakalauskaitės „Gyvenimas, koks jis buvo“ (išleido „Porta artis“, 2015).

Šiemet į vertinimo komisiją Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija delegavo Danielių Mickevičių, Juozą Šalkauską ir Aldoną Žemaitytę-Petrauskienę. Lietuvos rašytojų sąjunga delegavo Antaną Šimkų, Gytį Norvilą ir Donatą Petrošių. Komisijos pirmininku buvo išrinktas Juozas Šalkauskas.

2002 metais, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui (pamečiui) už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą.

Šios premijos laureatu praėjusiais metais buvo išrinktas kunigas bei rašytojas Julius Sasnauskas už knygą „Kaip buvo pradžioje“ (išleido „Alma littera“, 2016) bei pastarųjų metų publicistinę veiklą, prasmingai atskleidžiančią ėjimą prieš srovę ir kasdienį gražių esmių teigimą.

Laureatais tai pat yra tapę rašytojai Donatas Petrošius, Gintautas Iešmantas, Rimantas Vanagas, Gintarė Adomaitytė, Laimonas Tapinas, Viktorija Daujotytė, Jonas Mikelinskas, Filomena Taunytė, Justinas Marcinkevičius ir kiti.

Programą įgyvendina