Skaitymo metai - Naujienos:Skaitymo skatinimo programos renginiai Vilniaus knygų mugėje

Naujienos

2020-02-11
Skaitymo skatinimo programos renginiai Vilniaus knygų mugėje

Atšventusi dvidešimtmetį, 2020-uosius Vilniaus knygų mugė pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programą, kviečia dalyvauti renginiuose.

 

Ketvirtadienis, vasario 20 d. 16 val. Konferencijų salė 1.2.

Pokalbis „Knygų startas: ar knygų dovanojimas gali paskatinti ankstyvąjį skaitymą?“

Nacionalinė biblioteka nuo 2019 m. vykdo Nacionalinės skaitymo skatinimo programos 2019–2024 metams bandomąjį projektą „Knygų startas“, kurio tikslas aprūpinti naujagimių sulaukusias šeimas pirmosiomis knygomis ir metodine medžiaga apie ankstyvojo skaitymo naudą. Vilniaus knygų mugėje rengiamas pokalbis-diskusija „Knygų startas: ar knygų dovanojimas gali paskatinti ankstyvąjį skaitymą?“, skirtas aptarti šį projektą. Pokalbyje dalyvaus Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė, edukologė doc. dr. Vaiva Schoroškienė. Renginį moderuos Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė. Renginyje bus pristatyta projekto idėja, gana seniai žinoma tarptautiniu mastu ir kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kt., turinti gilias tradicijas ir akivaizdžiai padedanti gerinti skaitymo įgūdžius, bei viso projekto eiga.

Per 2019 m. nuveikta nemažai darbų: pasisemta gerosios patirties surengus tarptautinį seminarą apie „Knygų starto“ veiklą užsienio šalyse, išrinkta pirmoji paveikslėlių knyga, atitinkanti tokio amžiaus vaikų psichologinės ir motorinės raidos, ankstyvojo amžiaus recepcijos ypatumus, poreikius ir interesus, sukurtas projekto modelis, parengta jo vizualizacija, sukurta atributika.

 

Penktadienis, vasario 21 d. 18 val. LRT salė 5.1

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ apdovanojimai

Moderuoja Julijus Grickevičius, Gerūta Griniūtė, Živilė Kropaitė.

 

Sekmadienis, vasario 23 d. 12 val. Vaikų scena

Tėčiai skaito vaikams

Jau nebekyla abejonių dėl didžiulės ankstyvojo skaitymo naudos. Knygų skaitymas su vaiku ne tik skatina jo kalbos ir pažinimo raidą, turtina žodyną, gerina pasirengimą mokyklai, bet ir kuria glaudžius tarpusavio santykius. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja ir tėvystės įgūdžiai, ir vaikų elgesys. Vis dėlto į šią kasdienę ugdomąją veiklą labiau įsitraukusios mamos – 2015 m. Didžiojoje Britanijoje skaitymo skatinimo organizacijos „Booktrust“ atliktas tyrimas atskleidė, kad jos vaikams skaito net 50 proc. dažniau nei tėčiai. 

Norint atkreipti dėmesį į ankstyvojo skaitymo naudą ir pabrėžti svarbų tėčių vaidmenį ugdant vaiką, šiemet ir vėl bus rengiama akcija „Tėčiai skaito vaikams“. 2019 m. Lietuvos bibliotekose, mokyklose ir darželiuose buvo surengta daugiau nei 50 susitikimų, kurių metu įvairių profesijų tėčiai skaitė vaikams. Kviečiame į pirmąjį šių metų renginį „Tėčiai skaito vaikams“ Vilniaus knygų mugėje, kur knygas vaikams skaitys tėčiai, lietuvių literatūros ir meno atstovai Vainius Bakas, Paulius Norvila, Jonas Sakalauskas ir Justinas Žilinskas.

 

Prie vaikų scenos – projekto „Knygų startas“ pristatymas

Vasario 20 d. 11.00–13.00

Vasario 21 d. 12.00–16.00

Vasario 22 d. 12.00–16.00

Vasario 23 d. 11.00–13.00

Kodėl vaikams reikia skaityti nuo pirmų dienų? Kaip pradėti? Ateik ir sužinok atsakymus!

 

Skaitymo skatinimo programos priemones finansuoja Kultūros ministerija.

Programą įgyvendina