Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2018-ųjų H. Ch. Anderseno medalio laureatai

Naujienos

2018-03-27
Paskelbti 2018-ųjų H. Ch. Anderseno medalio laureatai


Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY), kas dvejus metus teikianti Hanso Christiano Anderseno medalį, neretai dar vadinamą vaikų literatūros Nobeliu, paskelbė 2018 m. šio apdovanojimo laureatus.

2018-ųjų Hanso Christiano Anderseno medalio laureatais paskelbti iliustruotojas Igoris Oleinikovas (Rusija) ir rašytoja Eiko Kadono (Japonija).

Laureatai išrinkti iš trumpojo sąrašo, kurį sudarė rašytojai Marie-Aude Murail (Prancūzija), Farhad Hassanzadeh (Iranas), Eiko Kadono (Japonija), Joy Cowley (Naujoji Zelandija) ir Ulfas Starkas (Švedija) bei iliustruotojai Pablo Bernasconi (Argentina), Linda Wolfsgruber (Austria), Xiong Liang (Kinija), Iwona Chmielewska (Lenkija), Igor Oleynikov (Rusija), Albertine (Šveicarija).

Hanso  Christiano Anderseno medalis (angl. Hans Christian Andersen Award) – Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY, The International board on Books for Young People) 1956 metais įsteigtas apdovanojimas vaikų rašytojams, teikiamas kas dvejus metus. Iš pradžių šis apdovanojimas buvo siejamas su konkrečia knyga, bet ilgainiui tapo apdovanojimu už kūrybos visumą. Už aukštus pasiekimus vaikų knygos meno srityje nuo 1966 metų H. Ch. Anderseno medalis teikiamas ir iliustruotojams.

Pagrindinė šio apdovanojimo išraiška yra auksinis medalis, piniginio apdovanojimo laureatai negauna. Medalį su Anderseno atvaizdu parūpina Danijos karalienė, jis teikiamas IBBY kongresų metu.

Kandidatus medaliui gauti siūlo nacionaliniai IBBY skyriai. Šiam apdovanojimui teikiami nusipelnę rašytojai ir dailininkai, kurių kūryba yra plačiai žinoma tėvynėje, verčiama ir leidžiama kitose šalyse. Premiją skiria Tarptautinė komisija, kuri renkama ir tvirtinama pasauliniuose IBBY kongresuose. Kad ir koks talentingas kūrėjas bebūtų, tas pats autorius antrąkart medalio gauti negali.

Šių metų laureatams medaliai ir diplomai bus įteikti rugpjūčio mėnesį Atėnuose.

Programą įgyvendina