Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skelbia Dominyko Urbo premijos konkursą

Naujienos

2023-01-11
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skelbia Dominyko Urbo premijos konkursą


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) skelbia Dominyko Urbo premijos konkursą. Premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą.

Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas jiems lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais.

Konkurse gali dalyvauti asmenys iki 35 m. amžiaus.

Konkursui gali būti teikiami tik knyga išleisti vertimai. Siūlymai priimami iki 2023 m. kovo 1 d. Užpildytą siūlymo anketą prašoma siųsti el. paštu daiva@llvs.lt. Taip pat būtina pateikti kandidato išverstą knygą ir jos originalą (po konkurso bus grąžintas). Dėl apsilankymo LLVS biure (Šv. Ignoto g. 56–4) reikėtų susitarti iš anksto tel. 8 622 50808; 8 698 18116 arba el. paštu.

Kandidatus gali siūlyti vertėjai, leidyklos, asociacijos, švietimo įstaigos, valstybinės institucijos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Premijos laureatas skelbiamas balandžio 28-ąją, minint žymaus vertėjo, redaktoriaus ir kalbininko Dominyko Urbo gimimo metines. Laureatui įteikiama piniginė 300 eurų premija ir diplomas.

Dominyko Urbo konkurso premija už geriausią vertimo debiutą įsteigta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos 2008 m. Jos laureatais anksčiau yra tapę vertėjai Dominykas Norkūnas, Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė, Emilija Ferdmanaitė, Tomas Taškauskas ir kiti.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Programą įgyvendina