Skaitymo metai - Naujienos:Vilniaus knygų mugėje bus paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ nominantai

Naujienos

2022-02-22
Vilniaus knygų mugėje bus paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ nominantai

 


Vasario 25 d. 18 val. Vilniaus knygų mugėje (5.1 konferencijų salėje) bus paskelbti atnaujintos akcijos „Metų knygos rinkimai“ 2021 m. nominantai.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per LRT KLASIKA, portale LRT.lt, Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ kanale. Nominantus paskelbs akcijos ekspertų komisijų atstovai, renginį ves LRT KLASIKA laidų vedėjai Ignas Andriukevičius ir Jolanta Kryževičienė.

Skaitytojai už labiausiai patikusias knygas galės balsuoti iki 2022 m. balandžio 25 d. Nuo šiol atiduoti balsus bus galima ne tik interneto svetainėje www.skaitymometai.lt, elektroniniu ir įprastu paštu, bet ir portale LRT.lt. Akcijos laimėtojai skelbiami gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Daugiau apie atnaujintą akciją ir didžiausius pakeitimus galite sužinoti svetainės rubrikoje „Metų knygos rinkimai“.

Kasmetiniai „Metų knygos rinkimai“ vyksta nuo 2005 metų. Skaitytojai Metų knygas iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų renka šiose kategorijose: vaikų; paauglių; suaugusiųjų; poezijos; publicistikos ir dokumentikos. Šiais metais specialų prizą vienam iš konkurso nominantų įteiks ir LRT KLASIKA. Išsamiau apie šią staigmeną bus pranešta per nominantų paskelbimo ceremoniją.

Vilniaus knygų mugėje kaip ir kasmet bus galima specialiu akcijos antspaudu pažymėti „Metų knygos rinkimuose 2021“ dalyvaujančias knygas.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Ji yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

Programą įgyvendina