Skaitymo metai - Naujienos:Maironio premija paskirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui

Naujienos

2022-04-27
Maironio premija paskirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui


Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija šiemet skirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021).

Premija autoriui bus įteikta gegužės 15–29 dienomis vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Poezijos pavasaris“.

Liudvikas Jakimavičius – poetas, dramaturgas, literatūros kritikas. „Paliktos paletės“ – šeštoji autoriaus poezijos knyga.

Maironio premija skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Ją gavęs autorius tituluojamas tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Tai svarbiausia metų premija, skiriama už poeziją. Šis apdovanojimas kūrėjui teikiamas tik vieną kartą.

Į Maironio premiją šiemet taip pat pretendavo poetai Dainius Gintalas su eilėraščių knyga „Vienos vasaros giesmė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Vytautas Kaziela su poezijos knyga „Sapnų slidininkas“ (leidykla „Kauko laiptai“), Aušra Kaziliūnaitė su eilėraščių rinkiniu „Jūros nėra“ (leidykla „Kitos knygos“) ir Aivaras Veiknys su eilėraščių knyga „Mamuto medžioklė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Pretendentus Maironio premijai siūlo Lietuvos rašytojų sąjunga, taip pat siūlymus gali teikti ir Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos bei patys menininkai.

Pirmąja Maironio premijos laureate 2013 m. tapo Tautvyda Marcinkevičiūtė už poezijos knygą „Greitaeigis Laiko liftas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012). Maironio premiją taip pat yra pelnę poetai Dovilė Zelčiūtė, Alis Balbierius, Kęstutis Navakas, Vladas Braziūnas, Ramutė Skučaitė, Marius Burokas ir kt.

Programą įgyvendina