Skaitymo metai - Naujienos:Literatūrinis protų mūšis: ar gerai pažįstate akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas?

Naujienos

2022-04-08
Literatūrinis protų mūšis: ar gerai pažįstate akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygas?


Ar jūsų klasė mėgsta iššūkius ir literatūrą, žino ir atpažįsta naujausius lietuvių autorių kūrinius? Esate skaitantys ir norėtumėte praplėsti savo literatūrinių žinių bagažą? Norite daugiau sužinoti apie knygas, kurios šiemet pateko į akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų ir jaunimo penketukus?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka moksleivių grupes kviečia į netradicinę literatūros pamoką. Išbandykite savo žinias interaktyviame naujame protų mūšyje, kuris leis į skaitymą pažvelgti kaip į smagią, pastabumą skatinančią veiklą, susieti skaitymą su žaidimu ir ugdyti skaitymo įpročius.

Protmūšio klausimai pritaikyti plačiai skaitytojų auditorijai, parengti remiantis lietuvių autorių knygomis, kurios šiemet akcijoje „Metų knygos rinkimai“ pretenduoja tapti geriausiomis vaikų ir jaunimo kategorijose.

Edukacija moksleivius paskatins domėtis naujausia kokybiška lietuvių literatūra, skaitant atkreipti dėmesį į siužetą, pasakojimo detales, aprašomų įvykių istorinį kontekstą, pasidomėti kūrinio atsiradimo aplinkybėmis.

Žaisime pasitelkdami interaktyvią „Kahoot!“ platformą, žaidimui įveikti bus reikalingas išmanusis įrenginys (telefonas ar planšetė).

Klasės registracija ir informacija apie edukaciją el. paštu grupems@lnb.lt arba telefonu (8 5) 239 8561. Registracija galima balandžio 11–gegužės 6 dienoms. Protų mūšiai vyks Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Renginių erdvėje (103 kab.) nuo 10 val. Trukmė – 1 val. Netradicinė pamoka gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Laukiame visų smalsių moksleivių!

Programą įgyvendina