Skaitymo metai - Ežerinytė, Ilona; Rubavičiūtė, Marija „Tetulė Liu“

Ežerinytė, Ilona; Rubavičiūtė, Marija „Tetulė Liu“

 

Ežerinytė, Ilona. Tetulė Liu / dailininkė Marija Rubavičiūtė. – Kaunas: Žalias kalnas, 2022. – 59 p. – ISBN 978-609-8310-04-7

Pasakinėje novelėje subtiliai aktualizuojama augimo tema. Nuo įvaizdžio išsipūtusio pasaulio akivaizdoje kviečiama susimąstyti, ar kiekvienas, kuris sakosi esąs didelis, iš tiesų toks ir yra? Ar mažas ir paprastas taip pat gali būti didelis ir svarbus? Ar suaugęs ir net senas žmogus nebegali augti? Dėl kokių priežasčių sumažėja žmogaus gyvenimas? Ko ir kiek reikia, kad būtume laimingi?

Knyga supažindina su trijų personažų gyvenimo būdo pasirinkimais ir juos ištinkančiais pokyčiais, leidžia į problemą pažiūrėti iš skirtingų perspektyvų.

Teta Liucija visą gyvenimą dirbo bibliotekoje. Nors gyveno viena, ji kas rytą džiugiai pasveikindavo savo atvaizdą veidrodyje. Bet vieną rytą to nebegalėjo padaryti, nes... ėmė mažėti! Tetulė būtų gal ir visai išnykusi, jei į jos pagalbos šauksmą nebūtų atsiliepęs sūnėnas Antanas. Nuoširdus vaikinas savo tetą Liu apgaubia ne tik vilnoniu šaliku, bet ir rūpesčiu, o svarbiausia – ją išklauso ir su ja bendrauja.

Laikrodininkas Steponas visą gyvenimą krapštėsi mažytėje taisykloje, paskendęs smulkmenose, kurios vis dažniau išsibarstydavo po vienišo meistro namus. Ne tik senieji laikrodžiai, bet ir laikas Stepono dirbtuvėje būtų visai sustojęs, jei į jo tylų gyvenimą nebūtų įsiveržusi sumanioji pagalbininkė ponia Liucija. Trūkstamos detalės surandamos ir senieji laikrodžiai vėl ima sekti pasaką apie šeimą, artimo meilę, pasiaukojimą.

O ar pasikeitė Antanas? Na, taip – jis, regis, rado atsakymą į klausimą, kas žmogų augina. Ras jį ir šios knygos skaitytojas.

Dailininkė atidi rašytojos teksto prasmių gelmei, asambliažo technika sukurtos iliustracijos alsuoja pagarba praeities daiktams, gebantiems pasakoti savo ir žmonių istorijas. – Kristina Vaisvalavičienė.

Pokalbis su autorėmis LRT radiotekoje.

Atgal

Organizatoriai

Partneris