Skaitymo metai - Naujienos:Ievos Simonaitytės literatūrinė premija – poetei E. Karnauskaitei

Naujienos

2012-01-17
Ievos Simonaitytės literatūrinė premija – poetei E. Karnauskaitei


Ievos Simonaitytės 2011 m. literatūrinė premija paskirta poetei Elenai Karnauskaitei už eilėraščių rinkinį „Pasaulio krašte“ (Druka, 2008). Premija skiriama už brandžius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasią, kultūrinę tradiciją ir istorinę problematiką arba įamžinančius lietuvių literatūros klasikės I. Simonaitytės atminimą.

Iš viso į premiją pretendavo aštuoni kūriniai, iš kurių komisija atrinko keturis: Algirdo Kuklio romaną „Atsispindintys medžiai“, Elenos Karnauskaitės eilėraščių rinkinį „Pasaulio krašte“, Alfonso Jono Navicko eilėraščių rinkinius „Pasirinkimas“, „Vieninteliam laikui“ bei autoriaus iš Jurbarko Vytauto Kutkevičiaus ezoterinį romaną „Vorylė“ ir poringes „Sermėgiai apaštalai“. Balsuojant atviru balsavimu, daugumą balsų pelnė poetės E. Karnauskaitės knyga.

Rinkinys „Pasaulio krašte“ – ketvirtoji poetės Elenos Karnauskaitės knyga. Pasaulio kraštas – ne tik aliuzija į romantinę pasaulėjautą, bet ir nuoroda į konkrečią Lietuvos vietą, pajūrio erdvę. Poetės kuriamas poetinis pasaulis supintas iš kasdienybės išgyvenimų ir ypatingų akimirkų. Romantiškai nusiteikęs skaitytojas gali tikėtis atviro, apnuoginto jausmų žaismo, tačiau autorė išlaiko subtilias kalbėjimo intonacijas, geba pasakyti ne tik tonus, bet ir pustonius.

I. Simonaitytės literatūrinė premija buvo įsteigta 1987 m. Klaipėdos rajono „Jaunosios gvardijos“ kolūkio ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus. 1996 m. premijos rėmimą perėmė Klaipėdos apskrities viršininko administracija ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, pasirašę kūrybinio bendradarbiavimo sutartį. 2011 m. I. Simonaitytės biblioteka ir UAB „Mūsų laikas“ pasirašė penkerių metų rašytojos premijos rėmimo sutartį.

Premijos laureatas tradiciškai paskelbiamas artėjant rašytojos I. Simonaitytės gimtadieniui – sausio 23 d. ir apdovanojamas Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

Premijos įteikimo vakaras vyks šių metų sausio 23 d. 17 val. I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda). Renginyje dalyvaus premijos laureatė poetė E. Karnauskaitė, premijos rėmėjo UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Skaitys aktoriai Rita ir Virginijus Miliniai, gros Audrius Laurynas (sakosofonas). Vakarą ves Juozas Šikšnelis.

Programą įgyvendina