Skaitymo metai - Naujienos:Susitikimas Šeduvos bibliotekoje

Naujienos

2017-02-21
Susitikimas Šeduvos bibliotekoje


Šeduvos miesto bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Danute Kalinauskaite ir literatūros kritike Neringa Mikalauskiene.

Kiekvienoje knygoje žmogus mato save: praeitį, dabartį, ateitį. Knyga padeda bendrauti, spręsti problemas. Daugelis mėgsta knygas, kuriose viskas baigiasi gerai, aprašomi gražūs tarpusavio santykiai. Kitai šiuolaikinės literatūros mėgėjų daliai reikia filosofinio mąstymo, kur autoriai palieka vietos apmąstymams, reikia daug ką mokėti skaityti tarp eilučių. Prie pastarųjų priskiriame ir D. Kalinauskaitės kūrybą.

1987 m. autorė išleido pirmąją apsakymų knygą „Išėjusi šviesa“, o 2008 m. po dvidešimt vienerių kūrybinės pauzės metų pasirodė trumposios prozos knyga „Niekada nežinai“.

Į akcijos „Metų knygos rinkimai 2016“ suaugusiųjų kategoriją pateko D. Kalinauskaitės knyga „Skersvėjų namai“, kurią autorė ir pristatė Šeduvos bibliotekos skaitytojams.

Literatūros kritikė N. Mikalauskienė vedė dialogą su autore, kuri, atsakinėdama į pateiktus klausimus trumpai atvėrė savo vaikystę, gyvenimą tėvų namuose. Didžiavosi savo broliu Jonu, kuris taip pat yra žinomas poetas, o Danutės gyvenime – didelis autoritetas. Taip pat mes sužinojome keletą biografijos detalių: begalinę meilę gamtai, gimtiesiems namams, literatūrai.
 

D. Kalinauskaitė – viena įdomiausių lietuvių prozininkių. Autorė apdovanota A. Vaičiulaičio premija, Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premijomis.

Jos kūryba brandi, skaityti ir suprasti kasdienines žmogaus gyvenimo situacijas, neįsigilinus į žmogaus vidinį pasaulį, nėra taip paprasta. Labai įdomiai ir savitai atskleidžiami veikėjų charakterių bruožai.

Viešnioms padėkota už geras emocijas ir malonų bendravimą. Norintys galėjo įsigyti knygą „Skersvėjų namai“.

Radviliškio rajono viešosios bibliotekos
 Šeduvos filialo informacija

Programą įgyvendina