Skaitymo metai - Naujienos:Paskirta Ievos Simonaitytės literatūrinė premija

Naujienos

2010-01-21
Paskirta Ievos Simonaitytės literatūrinė premija

 

Nugrimzdusi Klaipėda. Das versunkene Memel / Jovita Saulėnienė, Rasa Tarik. – Klaipėda: Druka, 2009.


Klaipėdos apskrities literatūrinė Ievos Simonaitytės premija šiemet paskirta Jovitai Saulėnienei ir Rasai Tarik už knygą „Nugrimzdusi Klaipėda“. Premija skiriama už brandžius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasią, kultūrinę tradiciją ir istorinę problematiką arba įamžinančius lietuvių literatūros klasikės I. Simonaitytės atminimą.

Premijai buvo nominuoti keturi autoriai: poetė Elena Karnauskaitė už poezijos knygą „Pasaulio krašte“ ir eilėraščių sąsiuvinį „Ahrenshooper Heft“, prozininkas Algis Kuklys už novelių rinkinį „Peizažas su Motiejumi“, Mažosios Lietuvos enciklopedijos leidėjai už Mažosios Lietuvos enciklopedijos IV tomą, bei Jovita Saulėnienė ir Rasa Tarik už knygą „Nugrimzdusi Klaipėda“.

Komisija, kurią sudarė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas, doc. Marijus Šidlauskas ir dr. Žavinta Sidabraitė, I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis ir jo pavaduotoja Laima Pačebutienė bei Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas premiją skyrė leidyklos „Druka" išleistai J. Saulėnienės ir R. Tarik sudarytai  knygai „Nugrimzdusi Klaipėda“.

Knygoje vokiečių ir lietuvių kalbomis pateikiama medžiaga apie Klaipėdos, anksčiau vadinto Memeliu, miesto istoriją, jo raidą, skirtingo luomo ir profesijų miestiečių gyvenseną bei jauseną, žymius architektūros statinius, tradicijas pačių gyventojų ar mieste apsilankiusių žymių žmonių akimis. Knyga gali sudominti tyrinėjančius Klaipėdos miesto istorinę kultūrinę praeitį.

Knygoje pateikta savita  autorių pozicija apie senosios Klaipėdos istoriją ir kultūrą. Autorės skaitytoją kviečia atsigręžti į kultūrinę atmintį nesiekdamos atkurti praeities. Jų tikslas – „pažvelgti, kuo ta praeitis virtusi dabartyje“. Kaip ir kiekvienas senas miestas, taip ir Klaipėda slepia daug istorinių ir kultūrinių paslapčių.

Premija bus įteikta š. m. sausio 22 d. - rašytojos Ievos Simonaitytės gimtadienio išvakarėse. Jau tapo tradicija šią premiją įteikti Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

I. Simonaitytės literatūrinė premija skiriama nuo 1987 metų. Pernai premija paskirta žurnalistui Vytautui Kalteniui už publicistikos rinktinę „Ak, gražus dangau!".

Parengta pagal Klaipėdos askrities I. Simonaitytės VB informaciją

Programą įgyvendina