Skaitymo metai - Naujienos:Pristatytas projektas „Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 m.“

Naujienos

2011-03-18
Pristatytas projektas „Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 m.“


Kovo 18 d. Kultūros ministerijoje Tarptautinių kultūros programų centras ir ministerija žiniasklaidos atstovus supažindino su projektu, skirtu pristatyti Lietuvos dalyvavimą kovo 28-31 dienomis vyksiančioje Bolonijos vaikų knygų mugėje garbės viešnios teisėmis.

Spaudos konferencijoje žiniasklaida supažindinta su ILLUSTRARIUM’o parodomis, jas palydėsiančiais katalogais, į Boloniją keliausiančia vaikų knygų kolekcija. Apie mugę pasakojo projekto organizatoriai ir iliustruotojų bei leidėjų atstovai: Kultūros ministro patarėjas Rolandas Kvietkauskas, projekto darbo grupės narė, pagrindinės iliustruotojų parodos katalogo sudarytoja Jolita Riškevičienė, vaikų knygų iliustruotojas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus vadovas Kęstutis Urba, projekto darbo grupės narė, Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė.

Spaudos konferenciją vedęs Kultūros ministro patarėjas Rolandas Kvietkauskas kalbėjo, kad su Bolonijos parodų centro direkcija pokalbis dėl šios parodos prasidėjo dar 2006 metais ir šiais metais Lietuva gavo teisę pristatyti lietuvių iliustruotojų darbus  pagrindinėje mugės erdvėje. „Lietuva Bolonijoje pristato tris parodas, jose eksponuojama daugiau negu 200 knygų, vyks keturi seminarai, Bolonijos miesto centre bibliotekoje veiks studija „Tu gali sukurti knygą“, – kalbėjo ministro patarėjas.

Projekto pristatymo metu Kultūros ministras Arūnas Gelūnas teigė: „Mes dažnai skundžiamės, kad su Lietuvos įvaizdžiu turime problemų, drąsinamės save vadindami drąsia šalimi ir lygioje vietoje ieškome įvairių būdų bei iniciatyvų kaip save pristatyti. Vaikų knygos iliustracija, pati knyga – tai ta kultūros sritis, kuria, turėdama pasaulinių lygių autorių, Lietuva gali pagrįstai didžiuotis“.

J. Liškevičienė kalbėjo apie parodai išleistus katalogus: pagrindinį katalogą, kurį lydi dar trys mažesni katalogai. „Šiuose kataloguose pristatomos trys kartos. Vyresniajai kartai, su kurios iliustracijomis užaugo dabartinis jaunimas, atstovauja Kęstutis Kasparavičius, Stasys Eidrigevičius, Mikalojus Povilas Vilutis, Irena Žviliuvienė, Irena Teresė Daukšaitė-Guobienė ir kiti. Vidurinioji karta paženklinta Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu, jau turi tam tikrą santykį su leidėjais.  Visa paroda – tai didelė paveikslėlių knyga. Erdvė, kurioje išnyksta kartos, tautiškumas. Per vaikų knygų iliustracijas prasiskverbė visos modernizmo bangos. Jauniausiai kartai atstovauja tie, kurie tik prieš 1-2 metus baigė Dailės akademiją“, – kalbėjo J. Liškevičienė.

L. Varanavičienė kalbėdama pasidžiaugė: „Negėda vykti į mugę turint tokius katalogus. Pats laikas rimtai  pasižiūrėti į vaikų literatūrą. Lietuvos leidėjų  meka – Bolonija“.

Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė – tai svarbiausias tarptautinis renginys, skirtas vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms. Į šią mugę kasmet keturioms dienoms susirenka viso pasaulio leidėjai, spaustuvininkai, knygų ir jų iliustracijų autoriai, literatūros agentai, prekybininkai, TV ir kino prodiuseriai. Mugė rengiama nuo 1963 metų. 2010-aisiais joje dalyvavo apie 5000 srities profesionalų.

Kiekvienais metais viena pasaulio šalis mugėje dalyvauja garbės viešnios teisėmis. Mugės organizatoriai jai suteikia galimybę pristatyti geriausius savo vaikų knygų iliustruotojus ir įgyvendinti plačią kultūrinę programą, rengiamą Bolonijos mieste bei pačioje mugėje.

Lietuvos dalyvavimą Bolonijos vaikų knygų mugėje organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Tarptautinių kultūros programų centras. Dalyvavimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 m.

Programą įgyvendina