Skaitymo metai - Naujienos:„Knygų starto“ erdvė įsikurs literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“

Naujienos

2023-11-17
„Knygų starto“ erdvė įsikurs literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“


Šį savaitgalį, lapkričio 18–19 dienomis, ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“ dalyvaus literatūros festivalyje „Vaikų knygų sala“.

Festivalio erdvėse įsikurs jauki ir patogi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo projekto „Knygų startas“ atradimų erdvė 0–3 m. vaikams, kurioje lauksime mažųjų skaitytojų ir jų tėvelių: mažyliai galės užsiimti edukacinėmis veiklomis, o tėveliai – išsamiau susipažinti su skaitymo ritualu ir jo svarba auginant vaikus.

Garsiniai skaitymai vyks lapkričio 18 d. 15 val. ir lapkričio 19 d. 13.30 val. „Knygų starto“ edukacinėje veikloje taip pat dalyvaus ir mažiesiems skaitys skaitymo ambasadorius ir rašytojas Justinas Žilinskas.

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Todėl festivalio metu maloniai kviečiame į skaitymo erdvę su pačiais mažiausiais dalyviais.

„Knygų startas“ – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas. Projekto globėja – Diana Nausėdienė. Projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansavimą skiria Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Informacinis partneris Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Literatūros festivalis „Vaikų knygų sala“ vyks Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), projekto „Knygų startas“ erdvė įsikirs Juodojoje salėje.

Išsamią festivalio programą  ir daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.vaikuknygusala.lt

Programą įgyvendina