Skaitymo metai - Naujienos:Birželio 4 d. visi tėčiai skaito vaikams!

Naujienos

2023-05-26
Birželio 4 d. visi tėčiai skaito vaikams!


Kviečiame prisijungti prie tradicija tapusios Skaitymo skatinimo programos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“!

Šia iniciatyva siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, ypač artėjant Tėvo dienai, atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir kartu su vaikais atrasti knygos pažinimo džiaugsmą. Nuo 2019 m. vykstančioje akcijoje vaikams skaitė įvairių profesijų tėčiai – rašytojai, muzikantai, aktoriai, miestų merai, net pareigūnai ir ugniagesiai!

Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų kognityvinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Vaikai jaučiasi labiau globojami, palaikomi ir įtraukti į gyvenimiškus procesus. Jie būna geriau pasiruošę eiti į mokyklą, o pradėję ją lankyti geriau mokosi.

Todėl skatiname tėčius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesus, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui.

Birželio 4 d. ir vėliau kviečiame visas Lietuvos bibliotekas, ugdymo įstaigas jungtis prie šios reikšmingos akcijos ir organizuoti skaitymus savo bendruomenėse. Įtraukdami visuomeniškus tėčius, pasiruošusius vaikams skaityti įdomias istorijas, kurkite jaukius skaitymo ritualus.

Skatiname bibliotekas imtis iniciatyvos ir įkurti akcijai skirtą atskirą knygų lentyną, kurioje tėtis lengvai rastų kūrinį skaityti su mažaisiais.

Nacionalinės bibliotekos specialistų rekomenduojamas paveikslėlių knygas galite rasti čia, grožines knygas – čia.

Siūlome nepamiršti įamžinti susitikimų akimirkų, o dalijantis informacija apie akcijos renginius, taip pat jų nuotraukomis socialiniuose tinkluose žymėti grotažyme #TėčiaiSkaitoVaikams. Sekite projekto „Tėčiai skaito vaikams“ paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“.

Tėčiai, skaitykite savo vaikams, nes skaitymas suartina!

Akcijos plakatą galite rasti čia.

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

Programą įgyvendina