Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbtas 2020 m. Tarptautinės Bookerio premijos laureatas

Naujienos

2020-08-28
Paskelbtas 2020 m. Tarptautinės Bookerio premijos laureatas


Rugpjūčio 26 d. virtualioje ceremonijoje paskelbtas 2020 m. Tarptautinės Bookerio (The International Booker Prize) premijos laureatas. Laureatėmis tapo Nyderlandų rašytoja Marieke Lucas Rijneveld ir jos romano „The Discomfort of Evening“ į anglų kalbą vertėja Michele Hutchison.

1991 m. Nyderlanduose gimusi Marieke Lucas Rijneveld yra jauniausias autorius, pelnęs šį apdovanojimą. M. L. Rijneveld rašo ir poeziją, o „The Discomfort of Evening“ yra jos debiutinis romanas.

Knygą išvertusi M. Hutchison gimė Jungtinėje Karalystėje, nuo 2004 m. gyvena Amsterdame. Ji dirbo redaktore, vėliau tapo vertėja iš olandų kalbos. M. Hutchison yra išvertusi bestselerių, taip pat yra knygos bendraautorė.

Premiją pelniusiame romane pasakojama merginos, gyvenančios pamaldžioje ūkininkų šeimoje griežtoje krikščionių bendruomenėje Nyderlandų kaime, istorija. Vieną žiemos dieną jos šeimą ištinka tragiškas įvykis, mergina pasineria į sielvartą ir savo slaptas fantazijas.

Iš viso šiais metais į Tarptautinę Bookerio premiją pretendavo 124 knygos. Iš jų buvo sudarytas ilgasis sąrašas, kurį sudarė 13 knygų, o iš ilgojo sąrašo sudarytas trumpasis sąrašas, į kurį pateko 6 knygos.

Ilgo ir griežto vertinimo metu iš šešių knygų sąrašo laimėtoją išrinko penkių teisėjų kolegija.

Tarptautinė Bookerio premija teikiama kasmet už knygą, kuri išversta į anglų kalbą ir išleista Jungtinėje Karalystėje ar Airijoje. Premija siekiama skatinti publikuoti ir skaityti kokybišką grožinę literatūrą bei skatinti vertėjus. Tiek autoriaus, tiek vertėjo indėlis vertinamas vienodai – 50 000 svarų sterlingų prizas padalijamas abiem.

Programą įgyvendina