Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Naujienos

2016-03-03
Paskelbti 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


Paskelbti trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai. Konkursą skelbė Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos Rašytojų sąjunga.

Trečiajam Nacionaliniam vaikų literatūros konkursui kūrinius pateikė 66 dalyviai, iš jų 43 – debiutantai. Iš viso dalyviai pateikė 80 kūrinių.

2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:

  • pirmoji vieta – pasakų knyga „Šunojaus diena“ – Ilona Ežerinytė;
  • antroji vieta – apysaka „Mano brolis, kurio man nereikėjo“ – Eglė Baliutavičiūtė;
  • trečioji vieta – apysaka „Vaikas su žvaigžde kaktoj“ – Neringa Dangvydė;
  • debiuto premija – eilėraščių knyga „Baltas dangus“ – Lina Darbutaitė-Kulikauskienė;
  • gražiausios iliustracijos premija – pasakos „Do Do ūsai“ iliustruotojas – Virginijus Malčius.

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis, kaltinėmis gandrų statulėlėmis ir diplomais.

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė teigia, kad įprastai vaikams skirtos knygos išleidžiamos 1–3 tūkstančių tiražu, tačiau praėjusių metų pirmosios vietos laimėtojo kūrinys buvo išleistas 45 tūkstančių egzempliorių tiražu. Kitų laimėtojų darbų atspausdinta nuo 30 iki 13 tūkstančių vienetų. Tikimasi ir šiais metais išlaikyti panašius skaičius.

Knygos nemokamai dovanojamos Lietuvos mokykloms, darželiams, bibliotekoms, bendruomenėms, ligoninėms, vaikų globos namams ir kitiems.

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Programą įgyvendina