Skaitymo metai - Naujienos:Tarptautinė vaikų knygų iliustracijų paroda „Baltijos iliustracija”

Naujienos

2015-02-04
Tarptautinė vaikų knygų iliustracijų paroda „Baltijos iliustracija”


2015 m. vasario 4 d. 17 val. Šv. Jono gatvės galerijoje atidaroma tarptautinė vaikų knygų iliustracijų paroda „Baltijos iliustracija”. Tai jau antroji tokio tipo paroda Šv. Jono gatvės galerijoje pristatanti vaikų knygų iliustracijos meną.

Kuratorė Ula Šimulynaitė taip pristato savo antrąjį projektą:

„2015 m. paroda „Baltijos iliustracija“ yra tarptautinė, joje dalyvauja keturi iliustruotojai iš Estijos: Kaspar Jancis, Liisa Murdvee, Anne Pikkov, Marja-Liisa Plats; du iš Latvijos: Anete Melece, Dčvis Ozols ir septyni autoriai iš Lietuvos: Irena Daukšaitė-Guobienė, Rasa Joni, Asta Kulikauskaitė Rastauskienė, Deimantė Rybakovienė, Jurga Šarmavičiūtė, Ula Šimulynaitė, Marius Zavadskis. Estijos iliustruotojų darbai ir knygos atkeliavo iš Tartu ir Talino, Latvių iliustracijos mus pasiekė iš Rygos ir Ciuricho.

Be iliustruotojų į parodą dalyvauti pakviesti keturi skulptoriai. Trys jų – 2014 metais Šv. Jono gatvės galerijos organizuoto popieriaus liedinimo simpoziumo dalyviai sukūrę objektus-iliustracijas iš popieriaus masės. Skulptorius Rytas Jonas Belevičius iliustravo Brolių Grimų pasaką „Išmintingoji merga“, Arvydas Ališanka sukūrė iliustraciją mįslei ir Mykolas Gediminas Pačkauskas iš popieriaus nuliejo iliustraciją neparašytai pasakai, o štai M. Zavadskis išaugino „Palmę“ kurią anksčiau eksponavo Kauno paveikslų galerijoje. Tad ekspozicijoje matysime gausybę spalvingų vaikų knygų iliustracijų, knygų ir objektų.
 
 

Projektas turi du tikslus. Vienas ir tikrai labai svarbus, orientuotas į plačiąją vaikų auditoriją – pratinti mažuosius skaitytojus lankytis galerijose jau nuo mažų dienų, skatinti knygų skaitymą. Antrasis tikslas – iš arčiau apžvelgti, įvertinti ir palyginti trijų Baltijos šalių menininkų kūrybos tendencijas, stilistiką, grafinę plastiką, išraiškos būdus, atlikimo techniką. Kviesdami menininkus į parodą parinkome skirtinga technika dirbančius autorius, nes norėjome parodyti plačias  knygų iliustravimo galimybės.

Parodai atrinkti darbai atlikti tušu, akvarele, paprastais ar spalvotais pieštukais, flomasteriais, kompiuterine grafika ar mišria technika.

Ateityje planuojame plėsti ne tik projekto geografiją, bet ir plačiau apžvelgti iliustraciją kaip žanrą”.

Pardoda veiks iki vasario 28 d. Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius).
Galerijos darbo laikas: II–V nuo 12 iki 19 val.; VI nuo 12 iki 16 val.  

Parodos „Baltijos iliustracija” katalogas.

Programą įgyvendina