Skaitymo metai - Naujienos:Metų knygos rinkimai Telšių „Ateities“ progimnazijoje

Naujienos

2021-02-17
Metų knygos rinkimai Telšių „Ateities“ progimnazijoje


Telšių ,,Ateities“ progimnazijoje buvo organizuojami nuotoliniai renginiai, skirti akcijai „Metų knygos rinkimai 2020“.

Progimnazijos 1 b klasės mokiniai su mokytoja V. Vasiliauskaite skaitė Aušros Kiudulaitės knygą ,,Maksas ir 92 musės“, prieš tai pasižiūrėję pokalbių laidą su dailininke. Dailininkę, kuri yra ir teksto autorė, kalbino rašytoja Ilona Ežerinytė.

Vaikams labai patiko A. Kiudulaitės pasakojimas apie knygos prototipą šunį Maksą. Mokiniai pritarė, kad labai gera turėti draugą, jį saugoti ir mylėti. Užsiėmimą vaikai paįvairino piešdami knygos iliustracijas, kuriomis papuošė biblioteką.

4 a klasės mokiniai taip pat dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimuose 2020“. Geriausia knyga vaikams pretenduoja tapti rašytojos ir iliustratorės Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė?“ Mokiniai žiūrėjo autorės pokalbį su rašytoja I. Ežerinyte, perskaitė knygą, aptarė. Mokytoja D. Lileikienė pasiūlė vaikams pagalvoti kas jiems yra upė, kokios mokinių svajonės ir mintys susijusios su upe, prie kokios upės jie su šeima poilsiauja, ką ten veikia. Apie upes sukurta daug istorijų. Dailininkai, kompozitoriai, skulptoriai, amatininkai, filosofai, piligrimai, poetai ir daugybė kitų žmonių – visi jie savaip paaiškintų, kas yra upė. Mokiniai pasidomėjo informacija  apie upes ir sukūrė rašinį  „Mano upės istorija“, jį iliustravo. Ketvirtokų rašinėliai saugomi mokyklos bibliotekoje.

7 a klasės mokiniai klasės valandėlėje sulaukė viešnių. Juos aplankė mokyklos bibliotekininkė Vanda Kuzienė ir mokytoja, poetė Ieva Sigita Naglienė. Viešnios mokiniams papasakojo apie knygas, pretenduojančias tapti Metų knygomis paauglių kategorijoje. Ačiū už apsilankymą, kad ir virtualų. Būkite visi sveiki!

„Ateities“ progimnazijoje nuotolinė lietuvių kalbos pamoka 8 a ir 8 b mokiniams „Trejetas iš paauglių literatūros“ – tai rekomenduojamos knygos, jų autoriai ir veikėjai, ištisas pasaulis susimąstymui. Knygas paaugliams: Akvilinos Cicėnaitės ,,Kad mane pamatytum“; Dianos Ganc ,,Lota“; Ignės Zarambaitės ,,Juodavandeniai“ – kitokia forma pristatė Ieva Sigita Naglienė, lituanistė, bibliotekininkė, poezijos savanorė.

Pamokos esmė – ar tikrai knyga ras paauglio širdyje tokius pat išgyvenimus? Kaip pastebėjo patys aštuntų klasių klausytojai, meninė tiesa yra tikrai arti jų gyvenimo. Paauglių knygos rimtos, aštrios problemos – ir viltis, kad jos bus išspręstos, kas autorių iškelta? Viskas iš čia pat, namai – antrieji, darna ir skyrybos, draugai ir konkurencija, vidinė drama – ir ne pagal amžių patirtys.

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Dijokienė, kviesdama mokinius atsakyti į lektorės iškeltus klausimus ir teikti savo pamąstytus, taip pat rekomendavo pažiūrėti nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyva parengtus vaizdo įrašus – rašytojos I. Ežerinytės interviu su autorėmis. Bibliotekininkei aktualu, kad mokiniai balsuotų, aktyviai dalyvautų Metų knygos rinkimuose.

Bibliotekininkė Vanda Kuzienė
 

Programą įgyvendina