Skaitymo metai - Baigėsi literatūrinių protų mūšių vaikams kelionės po Lietuvos bibliotekas

Baigėsi literatūrinių protų mūšių vaikams kelionės po Lietuvos bibliotekas

2019-11-29


Dar rugsėjo 19 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtas pirmas literatūrinis protų mūšis šeštų klasių moksleiviams davė startą kitiems, vykusiems penkiose Lietuvos apskrityse: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių. Organizatoriai siekė, kad įvairios edukacijos vaikus pasiektų visoje Lietuvoje, ne tik didžiausiuose miestuose.

Iš viso daugiau nei 300 vaikų dalyvavo dešimtyje tokių protų mūšių, juos nuotaikingai vedė profesionalus aktorius Šarūnas Gedvilas. Be Nacionalinės bibliotekos, renginiai dar vyko Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje ir Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Literatūriniai protų mūšiai organizuojami ir vykdomi pagal Skaitymo skatinimo programą 2019–2024 metams. Jos tikslas – įgyvendinti nacionalinę skaitymo skatinimo politiką: didinti įvairaus amžiaus visuomenės narių (ypač – vaikų ir paauglių) susidomėjimą skaitymu, užtikrinti skaityti skatinančios aplinkos kūrimą ir prieinamumą. Programą koordinuoja ir įgyvendinimo stebėseną atlieka Kultūros ministerija, o viena iš pagrindinių vykdytojų yra Nacionalinė biblioteka.

Protų mūšius organizavo ir klausimus rengė Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai, pasitelkę doc. dr. Kęstučio Urbos naujausią leidinį „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“, konkrečiai – tuos skyrius, kuriuose pateikiami rekomenduotini kūriniai 5–6 kl. moksleiviams. Literatūrinį protų mūšį sudarė keturi etapai: bendrasis turas, personažų turas, literatūrinių vietų turas ir paveikslėlių turas, kiekviename jų buvo pateikta po dešimt klausimų.

Protų mūšių dalyviai ne tik pasitikrino ir pagausino savo literatūros žinias, bet ir gavo vertingų prizų – literatūros specialistų įvertintų knygų.

 

Programą įgyvendina