Skaitymo metai - Naujienos:Antanas A. Jonynas, Domantas Razauskas, Tomas Venclova ir Agnė Žagrakalytė pristato savo kūrybą Varšuvoje

Naujienos

2018-05-18
Antanas A. Jonynas, Domantas Razauskas, Tomas Venclova ir Agnė Žagrakalytė pristato savo kūrybą Varšuvoje


2018 m. gegužės 16 d. Varšuvoje buvo pristatyta lenkų kalba išleista Tomo Venclovos ir Ellen Hinsey pokalbių knyga „Nelyginant šiaurė magnetą“ (leidykla  „Apostrofa“, 2017).

Tomas Venclova susitikimo su skaitytojais metu pasakojo apie savo vaikystę, jaunystę bei brandos metus, santykius su tėvu, lietuvių istoriją ir literatūrą, Rusijos disidentus, lietuvių ir žydų santykius, poetinę, mokslinę ir publicistinę veiklą bei skaitė Beatos Kalębos ir Zbigniewo Dmitrocos į lenkų kalbą išverstus eilėraščius iš praeitais metais taip pat leidyklos „Zeszyty Literackie“ išleistos poezijos knygos „Obrócone w ciszę“.

Tomo Venclovos ir Ellen Hinsey pokalbių knyga „Magnetyczna Północ“ taip pat bus pristatyta savaitgalį prasidedančioje Tarptautinėje Varšuvos knygų mugėje bei Tarptautiniame dialogo centre Krasnogrūdoje. Knygą ketinama pristatyti ir rudenyje Krokuvoje bei Vroclave įvyksiančiuose literatūros festivaliuose.

Knygos „Magnetyczna Północ“, kurios leidimą į lenkų kalbą parėmė bendrovė „Kauno tiltai“, pristatyme dalyvavo knygą išleidusios leidyklos „Zeszyty Literackie“ redaktorius Marek Zagańczyk, valstybiniais Lietuvos apdovanojimais apdovanota žymi lenkų eseistė, žurnalo „Zeszyty Literackie“ vyriausioji redaktorė Barbara Toruńczyk, daugelio Lenkijos ir tarptautinių apdovanojimų už vertimus laureatė, knygos vertėja į lenkų kalbą Maryna Ochab. didžiausio Lenkijoje dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adam Michnik, žymūs lenkų kultūros ir visuomenės veikėjai, žurnalistai, Varšuvos universiteto profesoriai bei Baltistikos katedros studentai ir absolventai, lietuvių literatūros į lenkų kalbą vertėjai, lietuvių bendruomenės atstovai bei daugelis kitų garbių svečių.

2018 m. gegužės 17-18 d. Varšuvos universiteto bibliotekoje taip pat vyks „Poezijos pavasario“ renginiai, kurių metu lietuvių poetai Antanas A. Jonynas, Domantas Razauskas bei Agnė Žagrakalytė skaitys į lenkų kalbą išverstus eilėraščius bei susitiks su Varšuvos universiteto Baltistikos katedros dėstytojais, studentais, absolventais bei lenkų leidyklų atstovais. Susitikimus su lietuvių poetais ves dr. Jūratė Čerškutė ir poetas Sigitas Birgelis.
 

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė
Nuotraukos autorius: Lech Laskowski

Kultūros ministerijos informacija

Programą įgyvendina