Skaitymo metai - Naujienos:„Poezijos pavasario“ šventėje Vilniaus mero premija įteikta poetui Artūrui Valioniui

Naujienos

2019-05-24
„Poezijos pavasario“ šventėje Vilniaus mero premija įteikta poetui Artūrui Valioniui


Gegužės 23 d. Vilniaus rotušėje tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ šventėje įteikta sostinės mero Remigijaus Šimašiaus premija. Meras kasmetine premija už poeziją apie Vilnių apdovanojo poetą Artūrą Valionį.

Kūrėjui 2 tūkst. eurų premija atiteko už knygas „Iš natų“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015) ir „π-moll“ (Kauko laiptai, 2018), aktyvią kultūrinę veiklą bei poeziją muzikoje.

„Susitikimai su poezija kiekvieną pavasarį – ypatingas įkvėpimas. Šiemet įvairiose miesto erdvėse poezija persipynė su muzika, performansais, tapyba. Kasmet ypatingai dėkoju visiems kuriantiems apie Vilnių. Jūs praturtinate sostinę, esat svarbūs mūsų miesto kultūrai, autoritetas visuomenei ir savo kūryba padedate atrasti svarbiausius atsakymus“, – sakė meras R. Šimašius.

Poetas A. Valionis dalyvauja įvairiuose poezijos festivaliuose ir renginiuose, jo kūryba išversta į anglų, švedų, lenkų, latvių, latgalių, makedonų, katalonų, slovėnų kalbas. Poetas bendradarbiauja su „Jauna muzika“, džiazo muzikantais Vladimiru Tarasovu, Eugenijumi Kanevičiumi, Liudu Mockūnu ir kitais.

Vilniaus miesto savivaldybės mero premija už poeziją apie Vilnių įsteigta 2005 metais. Premija teikiama Poezijos pavasario renginių metu. Vilniaus meras priima festivalio dalyvius ir įteikia mero prizą, nuo 2008 m. vadinamą mero premija, Vilniaus Rotušėje arba miesto savivaldybėje. Šį apdovanojimą yra gavę poetai Marius Burokas, Vitalijus Asovskis, Ramunė Brundzaitė, Julius Keleras, Antanas Šimkus, Leonardas Gutauskas ir kiti.

Šventėje buvo įteiktas dar vienas svarbus – Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – geriausiam festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui skaitovui Dainiui Svobonui už programas „Taip, Donelaiti. Keturi pamokslai“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“.

Minint K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, D. Svobonas drauge su Kauno valstybiniu choru apvažiavo beveik visą Lietuvą, atlikdamas kompoziciją „Taip, Donelaiti. Keturi pamokslai“. Sėkmingas bendradarbiavimas paskatino ir tolimesnę bendrystę – taip gimė Lietuvos šimtmečiui dedikuota programa „Taip niekas tavęs nemylės“, aplankiusi nemažai miestų ir miestelių.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo.

Kaune tradiciškai vainikuojamas „Poezijos pavasario“ laureatas ir jam įteikiama Maironio premija. Kitiems geriausias poezijos knygas išleidusiems poetams įteikiamos Salomėjos Nėries, Dionizo Poškos, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos, Vilniaus miesto mero premija ir festivalio rengėjų premija už geriausią knygą vaikams. Be premijų, kūrėjai apdovanojami ir prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus, geriausią debiutą,  literatūros kritiką ir kt. Geriausias metų aktorius skaitovas įvertinamas Laimono Noreikos prizu.

Programą įgyvendina