Skaitymo metai - Naujienos:Lietuvos rašytojų sąjungos premijos 2011 m. laureatu tapo A. Jakučiūnas

Naujienos

2012-01-09
Lietuvos rašytojų sąjungos premijos 2011 m. laureatu tapo A. Jakučiūnas


Š. m. sausio 6 dieną Rašytojų klube Vilniuje buvo paskelbtas Lietuvos rašytojų sąjungos 2011 m. premijos laimėtojas. Juo tapo prozininkas Andrius Jakučiūnas už praėjusiais metais išleistą apsakymų knygą „Lalagė“ (Tyto alba).

A. Jakučiūnas – žinomas jaunosios kartos prozininkas. Gimė 1976 metais Vilniuje, VU baigė klasikinės filologijos studijas. Debiutavo novelių knyga „Sokrato gyvenimas arba mirtis“ (1999). Romanai „Servijaus Galo užrašai“ (2005) bei „Tėvynė“ (2007, visas išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) ir skaitytojų, ir literatūrologų įvertinti kaip vienos ryškiausių pastarojo laiko knygų.

„Lalagė“ – ketvirtoji A. Jakučiūno knyga. Šis apsakymų rinkinys, autoriaus vadinamas apsakymų vainiku, – tai subtilus mėginimas atskleisti kūrybos radimosi procesą. Apsakymus vienija bendras herojus ir jo beviltiškos pastangos suderinti savo emocinį, intelektinį turinį su siužeto, kurio dalis jis yra, tėkme. Nors paviršiniame sluoksnyje skleidžiasi archetipinio meilės trikampio aistros, knyga iš esmės gvildena šiuolaikinio literatūros kūrinio gimimo ir recepcijos problemas, mat bevardis pagrindinis veikėjas sugeba peržengti savo personažo ribas.

Lietuvos rašytojų sąjungos premija skiriama už didelės vertės literatūrinį kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Tai yra vienas garbingiausių literatūrinių apdovanojimų, tradiciškai kasmet įteikiamų Trijų Karalių šventės proga. Premijos laureatais yra tapę rašytojai Kornelijus Platelis (2010 m.), Donatas Petrošius (2009 m.), Liudvikas Jakimavičius (2008 m.), Ramūnas Klimas (2007 m.) ir kiti.

Programą įgyvendina