Skaitymo metai - Naujienos:Šiemet Juozo Tumo-Vaižganto premija pagerbtas Liudvikas Jakimavičius

Naujienos

2011-09-26
Šiemet Juozo Tumo-Vaižganto premija pagerbtas Liudvikas Jakimavičius

 


Šių metų rugsėjo 24 d. Malaišiuose, Anykščių rajone, lietuvių literatūros klasiko kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje vykusio renginio „Vaižgantinės“ metu įteikta literatūrinė Vaižganto premija. Rašytojų ir Žurnalistų sąjungų įsteigta prestižinė premija, laureato diplomas, specialiai pagamintas medalis su laureato pavarde įteikti poetui, dramaturgui ir publicistui Liudvikui Jakimavičiui už 2010 metais išleistą knygą „Vamzdis: rašinėliai“ (Versus aureus).

J. Tumo-Vaižganto premija buvo įsteigta 2002 metais minint Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį. Šios draugijos įkūrėjas bei vienas iš jos vadovų buvo Vaižgantas. Kasmet premija skiriama rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę kūryboje.

Šiemet premija teikiama dešimtąjį kartą. Pirmuoju šios literatūrinės premijos laureatu 2002 m. už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę tapo poetas Gintautas Iešmantas. Vaižganto premija taip pat apdovanoti Rimantas Vanagas (2003), Gintarė Adomaitytė (2004), Laimonas Tapinas (2005), Viktorija Daujotytė (2006), Jonas Mikelinskas (2007), Filomena Taunytė (2008), Justinas Marcinkevičius( 2009). Praėjusiais metais devintoji Vaižganto premija įteikta rašytojui ir žurnalistui Juozui Kundrotui už dokumentinį romaną „Įskelti titnagą“ (Naujasis lankas).

Taip pat Malaišiuose atidengta medinė skulptūra Vaižganto literatūriniams herojams Severiutei ir Mykoliukui. Šventės organizatoriai planuojama kasmet sodybą papuošti naujomis Vaižganto personažų skulptūromis.

Programą įgyvendina